Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Právo zrychlit nad dovolenou rychlost při předjížění

Zdravím motofanny, když předjíždím, tak doufám, že je možné zvýšit rychlost nad dovolenou rychlost (a asi s nějakými podmínkami). Ale je možné to ve všech případech? Samozřejmě s výmkou kde je značka zákaz předjíždění, tam není možné ani předjíždět.
Konkrétně:
1.V místech, kde je to vyplývá z typu místa (ve městě, mimo obec, dálnice). To předpokládám,že je možné.
2. Ale je to možné i tam, kde je kulatá značka omezení rychlosti?

x. Je legální předjet někoho, kdo jede právě maximální dovolenou rychlostí v daném úseku. (Tím myslím,že kdyby policie , zjistila, že jsem řekročil rychlost a já se odvolával na předjíždění a záhadně by věděla, že předjížděné vozidlo jelo právě touto rychlostí)
y. Nebo je vůbec dané rychlosti předjížděného vozidla, pod kterou ho je legální předjet? V procentech nebo absolutních jednotkách rychlosti?

https://zivot.poradna.net/questions/3258022-jaka-je-minimalni-rychlost-predjizdejiciho-vozidla#r3258841

Vybavilo se mi, kdysi v nějakém článku bylo, snad ze Západu, že tam někdo sledoval a natáčel nějaké auto co několikrát porušilo dopravní předpisy, ale kdyby to řidič nedělal, tak by se ocitl v nebezpečí že havaruje.
Prostě dodržovat dopravní předpisy, ale řídit se i svým rozumem. A pokusit se předvídat.
Zlaté pravidlo řidiče: Kam nevidím tam nevletím.
Nedávno jsem narazil na tvrzení nějakého instruktora v autoškole: "Přednost máte až když vám ji někdo dá".