Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna oken v památkové zóně

Ahoj,
nechal jsem vyměnit špaletová okna za plastová v památkové zóně. Tvar oken je stejný a je to zadní část domu. Přední je do náměstí.
Je to už víc než 5 let a teď mám přijít podat vysvětlení.
Myslíte, že tam může být nějaká promlčecí lhůta? Máte někdo podobnou zkušenost?
Děkuji Luboš

Jednou jsem jel v kupé s kýmsi, dali jsme se do řeči, prý na nějakém objektu byla střecha v havarijním stavu co vyžadovala opravu, ale zapletli se do toho památkáři že je památkově chráněná a nesmí se s ní nic dělat a kecali do toho tak dlouho až ta střecha spadla.
Asi ti k tomu někdo něco řekl.
Spíš by to chtělo advokáta k tomu podávání vysvětlení (co dva právníci to tři právní názory).

Kdysi nám vyprávěl někdo z učitelů na průmyslovce (ve středu Prahy), že dostali od památkářů přesnou specifikaci, co na střechu použít, několikrát dražší, no ale udělali to. Pak se to památkářům nelíbilo, ale tím, že škola měla od nich závazný pokyn, že mají použít přesně ten daný odstín a co já vím, tak měli prý smůlu.
Někdy je s podivem, co všechno projde, jindy naopak.

https://www.portalobydleni.cz/stavebni-zakon-pokuta/
On ti tady asi nikdo přesně neodpoví, jelikož vše záleží na úřednících a ti jednají pokaždé jinak. S největší pravděpodobností to vypadá na to, že nějaký tvůj soused si chtěl okna také vyměnit a úřad mu to nepovolil a on argumentoval, že ty tam máš už nová okna. Pokud je datum podání vysvětlení moc brzo tak se z něho kvůli dovoleným omluv a zkus sehnat někoho kdo má na úřad "prošlapané cestičky" a s tím se poraď a nebo si ho zaplať.:-)
Ještě poznámka. V Čechách něčeho dosáhneš tím, že máš známosti, nebo peníze a nebo úředníky "otrávíš".

Mám za sebou něco podobného - žádal jsem o povolení na plastová okna, samozřejmě zamítnuto. Když jsem argumentoval, že sousední domy je taky mají, šéf památkové péče se vykrucoval, že to asi povolil někdo za minulého vedení nebo že to mají bez povolení bla bla bla.... A že se klidně můžu odvolat a stejně mi to zamítnou, prostě dával najevo, že si je sám sebou jistý.

To stejné platí u střešních oken.