Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitorování kamerou společné prostory

Dobrý den,
Chci se zeptat pronajímán čelí dům 1 mu nájemci a ten dále podnajíma dum kde jsou 3 byty které jsou podnajate.
V garáži mám kameru která zaznamenává záznam jak video tak i audio zvuk.

Je to trestné?

A v podnájemních smlouvaách je to napsané že podnájemníci souhlasí se záznamem obrazu i zvuku.

Moc Vám Děkuji za odpověď

Pokud s tím najemníci souhlasili v nájemní smlouvě, pak s tím není problém.
Garáž není prostor pro vykonávání věcí intimnho charakteru.
Pro jistotu bych tam ještě vylepil cedulku, že prostor garáže je monitorovaný kamerou se záznamem, aby se s tebou nemohl soudit například zloděj, že sis o nahrál bez jeho souhlasu.:)
Takový píčoviny jako GDPR je třebařešit jen když přijde kontrola (je 7 lidí na kontroly GDPR na celou republiku). To, že jsi správcem ty, záznamy ukládáš jen po přiměřeně dlouhou dobu a takový píčoviny stačí sepsat a antidatovat až když by se kontrola ohlásila vzhledem k tomu, že nemáš povinnost to nikde vyvěšovat ani ukazovat.

Na stránkách UOOU.cz se dá dohledat spoustu informací. Např. právnickou osobu vlastnící kamery UOOU zkontroluje (a dá pokutu, protože vždy najdou problém), fyzické osobě s kamerou nemůže UOOU nic a řešit se do dá jen u soudu, pokud to tam jedna strana donese. Tak a u soudu dokazování, jsou tam poučky jak by měla vypadat ostraha objektu něco ve smyslu, že kamera má snímat cca 70 % soukromého vlastního majetku, značení pro veřejnost, že tam je kamera apod. Soukromých kamer snímajících 100 % veřejné ulice už vidím dost, to už nemá cenu se tomu bránit, protože ještě vědět kolik je kamer těch šikovně schovaných/skrytých..... není nadto se ve veřejném prostoru vždy chovat, abych pak toho nelitoval. ]:)

Jakmile s tebou vlastníkem něco má řešit podnájemce, pošli ho za nájemcem, ať si to vyříkají a nájemce jde za tebou, chain of command.