Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dluh

dobry den,pujcil jsem kamaradce penize a ta se nema k vraceni,je nejaka moznost to z ni dostat,kdyz nemame zadnou smlouvu,jen par smsek kde se o te pujce bavime?

Tvoje pozice je obtizna.
Sel bych za ni s tim, ze nejakou castku chtel hned. Pokud nic neda, vyuzit tohoto faktu a vytahnout z batohu predvytisteny formular Uznani dluhu (uznani pujcky) - vzor si najdi nekde na netu.
At to teda podepise, kdyz ti nic neda. A at vam to podepise treti osoba, svedek.
No a casem na ni tlacit, a muzes pozdeji rict, ze i dluhy se daji prodat a ze to prodas UK - Ukrajincum a co oni s ni udelaji ze te naprosto nezajima, tys jim ten dluh stejne prodal s ztratou (prihlad, dluh za 10.000kc muzes prodat treba za 2000kc, coz je porad lepsi nez mit 0kc).

Opakuju, ze dulezita se mi zda naslednost kroku
jako
1)pozaduj penize, cast penez
2)pokud to nevyjde
hned pozaduj pisemne Uznani pohledavky
3)vyckavej a pozaduj splatky
4)informuj dluznika o moznosti, ze pohledavku prodas
5)prodej pohledavku

Dobrý den,
obecně je možné sjednat půjčku i ústně. Samozřejmě písemná forma je vždy lepší. Dlužnou částku můžete vymáhat i soudní cestou, pokud máte dostatek důkazů tj. ve vašem případě svědky, kteří mohou danou věc osvědčit.Další možností je sepsat s dlužníkem uznání dluhu a domluvit se na splátkovém kalendáři a to formou např. exekutorského zápisu, který je v případě neplnění splátek vykonatelný. S uznáním dluhu sepsaným mezi vámi obyčejnou formou je možné se též obrátit na soud a po právní moci rozsudku, předat věc k exekutorovi, který by provedl výkon rozhodnutí. Další cestou je také prodej pohledávky třetí osobě, tam, ale budete podstatnou část z hodnoty pohledávky tratit.

Dobry den, nechci zakladat nove vlakno a tak to skusim tady. Mam kamarada, je to par let co si nadelal dluhy u ruznych spolecnosti, po par letech prisla exekuce, jenze bydli na ubytovne, je na uradu prace a tim padem mu nemel a nema exekutor co vzit, narusta dluh stale? Nebo je mozne, ze veritel zrusil pohledavku? Uz je to rok co ho navstivil exekutor. Jake proti nemu muze mit veritel dalsi kroky?

Hlavne mel drive zivnost, tu uz zrusil, ale na internetu je stale psano, ze zivnost bezi coz je divne, koukali jsme i do centralniho registru dluzniku-stale je uveden jako zivnostnik, a tam take dluhy nema. Jak je vlastne mozne, ze zivnost je zrusena, ale na strankach zivnostenskeho uradu zivnost stale funguje a je u ni napsano platna?

Dobrý večer,
dluh samozřejmě stále narůstá, pokud trvá exekuční řízení jak o úroky z prodlení tak i o náklady a odměnu exekutora. Je zde ale zároveň možnost, že exekutor exekuci zastavil z důvodu nedostatku majetku. Doporučovala bych se spojit s příslušným exekutorem a zažádat ho o sdělení stavu závazku. Také existuje centrální registr exekucí, kde se dají dle jména zjistit všechny exekuční řízení vedené na určitou osobu.