Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nástup do práce

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, na radu zkušenšjších. Mám po maturitě, a hlásím se na pohovor a popravdě se děsím otázky "plat" protože nemám představu o kolik si říct... :-):-( )jedná se o práci v mestské správě)

kdy je uvedeno nástupní plat: 8.platová třída(což je rozmezí od "Podle NV č- 564/2006 Sb. patří pracovníci územního samosprávného celku , což předpokládám pracovníci městského úřadu jsou, do platové tabulky č. 2, kde rozpětí v 8. platové třídě je od 13.110,- do 19.750,- které se ovšem odvíjí nikoliv podle vzdělání, ale podle délky odborné, započitatelné praxe." )

takže tady se asi smlouvat nedá? protože by se bodlo mít těch 15 400 hrubého... minimálně :-)

děkuji za odpovědi. chci se jen ubezpečit za ten rozsah je pouze v "praxi" ... :-)

ok díky, ono právě všude se radí smlouvejte, budte drzi, sami vam nepridaji pokud si neřeknete...

tady ovšem je plat fixni- což jsem zjistila a těch 19 000 - dostane někdo kdo děla v praxi přes 20 let- takže už mě to nehrozí :-)

ale děkuji

tož, tohle platí v soukromém sektoru:
co umíte?
kolik byste si tak představoval? tady odpovědi typu: když já nevím.. kolik byste dal? značí jen to, že se podhodnocuješ. já před mnoha lety řekl svému řediteli cifru, že mu poklesla čelist. :-) ovšem, měl sem to jištěný odpovědí na co umíte?.;-)

jinak, pokud za tebou budou výsledky, není důvod nepřijít se zvýšením platu. maximálně to neprojde.

Ve státní správě to během prvních dvou let jde docela svižně nahoru. Dvakrát, třikrát (ne výše platu ale počet zdvihnutí platu). Ale je fakt, že ve státním už sedm let nejsem. A nadřízený může maximálně ovlivnit mimořádné odměny, pokud nějaké jsou. Zbytek je striktně nalinkovaný.

Tvůj zaměstnavatel se bude řídit "tabulkama", max. co ti může dát navíc je osobní ohodnocení a to ti dá těžko během zkušební doby, která bývá obvykle tři měsíce.
Takže tě zařadí do tarifní (platové) třídy podle vzdělání a podle pozice a to je vše. Žádnej další zázrak se nekoná.

Pavel

děkuji všem za odpovědi. Chci se zeptat, když vyběrové řízení (respektive termín do podavani přihlášek) byl do 31.12.2012. a Mi nepřišla odpověd tak to asi dostal někdo jiný? (neproběhl žádny pohovor --- nic ) je slušné se zeptat? napsat tam? zda-li je již pozice obsazená? děkuji (protože 6 dní už je celkem dost ) :-):-(

Termín podávání přihlášek byl do 31.12.2012 - to znamená, že do 31.12.2012 tam mohli zájemci posílat přihlášky.

Potom, nejdříve 2.1.2013 si ten štos došlých přihlášek vzal nějaký pracovník a začal pročítat a vybírat. Podle množství došlých přihlášek to klidně může trvat i několik týdnu, běžně se v takovýchto případech uvádí, že do 30ti dnů si ti ozvou.

Ze všech došlých přihlášek vyberou nějaké užší finále a ty si pozvou na pohovor...

A nebo je to jen výběrové řízení naoko a už tam sedí dcera nějaké zasloužilé pracovnice :-)

ba, ba, běžně se ozývají i více než po měsíci, jestli by teda člověk na pohovor nepřišel. Po pohovoru se běžně ani neozvou. Dneska dělá personalistiku kdekdo..

Ad. výběrka na oko, za svou kariéru hledače zaměstnání jsem jich podle mě taky pár absolvoval, v nejmenovaných organizacích. Asi docela běžná prax, jak mít relativně čistej štít..