Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je amnestie prezidenta Klause legální ?

Dobrý den, chci se zeptat, je amnestie prezidenta Klause legální? Dovedu si představit, že se do trestního práva dostane třeba chybička a pak by bylo použití amnestie třeba vhodné, ale takováto amnestie mi přijde v rozporu se slibem prezidenta repububliky, který má podle slibu přeci konat v zájmu ČR. Je tedy taková amnestie vůbec legální a lze ji nějak napadnout?

Zvláště pak, když ji hrad zdůvodňuje evropským soudem ale neříká celou pravdu viz. prohlášení unie státních zástupců např. zde: w8z95

Děkuji za odpoveď, zda se dá proti teroru prezidenta republiky nějak bránit.

Držel jsem se zpět, i když některé důsledky, jak o nich mluvil ministr spravedlnosti, vyvolávají pozdvihnutí obočí. Ale tohle mě dorazilo: http://www.novinky.cz/domaci/289708-klaus-kampan-p roti-amnestii-je-utokem-proti-mne-nedam-se-zastras it.html

Není to kampaň proti samotné amnestii. Je to kampaň proti mně, proti hodnotám, které představuji a zastávám a které více než dvacet let v politice prosazuji

Abych si zachoval dekórum, ponechávám bez komentáře.

až naprší a uschne. Je to šmejd, hodně u mě klesl. Rozhodně tím, že není schopnej přiznat svoji chybu, nebo alespoň obhájit své kroky. Amnestie v tom rozsahu v jakém ji vyhlásil je výsměch obyčejným, poctivým lidem do tváře. To, že může udělit někomu svobodu, zastavit trestní stíhání je dobrá věc, ale kažý případ by měl zvážit jednotlivě, být obeznámen se všemi okolnostmi a s dotyčným amnestovaným se osobně setkat a pak teprve zvažovat, zda-li mu dát druhou šanci na svobodě.

To co provedl je více než sprostý! Doufám, že mu to někdo jednou hezky pěkně spočítá.

ale to není žádný argument, právo amnestovat tam bylo ostatně zavedeno hlavně kvůli vězňům minulého režimu, ne? a teoreticky si lze představit, že se zakutálí nějaký nesmysl do trestního zákona a prezident se rozhodne všechny odsouzené podle nesmyslu amnestovat, ale takhle?

http://www.novinky.cz/domaci/289824-udajneho-tunel are-na-uteku-pred-vanoci-zatkli-a-zajistili-mu-tak -amnestii.html
Na 99,sto procent dostal echo dopředu.

Tak abys nebyl příště tak nevědomý, tak pokud bude kníže zvolen prezidentem, dostane jako první milost Parkanová. :-)
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/52833-schwarz enberg-se-rozzuril-v-ovm-a-predbehl-soudy-parkanov a-je-nevinna/

Jinak Klaus pouze knížete trochu předběhl s menší amnestii, kníže už rok slibuje, že pokud se dostane na hrad, udělí hned trochu větší amnestii, protože jsou přeplněné věznice.
www.parlamentnilisty.cz