Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platební rozkaz, ukradená občanka a co s tím?

Ahoj,

potkala mě taková větší než malá nepříjemnost, tak mám několik dotazů.

V říjnu 2010 mi zdatný kapsář vytáhl z batohu peněženku, ve které jsem mj. měla i občanský průkaz. To jsem následně nahlásila na policii a myslela si, že budu v pohodě.

Minulý týden mi ovšem k mému překvapení přišla soudní obsílka obsahující platební rozkaz. Prý dlužím České podnikatelské pojišťovně 23 tisíc na nezaplaceném pojistném investičního životního pojištění a právník si účtuje dalších 13 tisíc jako honorář. Podařilo se mi z ČPP vytáhnout tu moji údajnou smlouvu - byla skutečně uzavřena na můj OP 5 dní po jeho ukradení. Jsou na ní naprosto nesmyslné údaje. Moje je jen jméno, RČ a číslo OP. Veškeré další údaje včetně trvalého bydliště a místa vydání OP jsou lživé, což je taky důvod, že jsem se o svém pojištění u ČPP dozvěděla až teď - až teprve soud si našel moji skutečnou adresu trvalého pobytu.

Mám 15 dní na na podání odporu a následně 30 dní na zdůvodnění odporu a předložení případných důkazů.

Velice zajímavé ovšem je to, že pojistka údajně běží dál. Přitom podle zkušeností kamarádky, která se chvíli v pojišťovnictví pohybovala a má tam nějaké známé, se neplacená pojistka obvykle ukončí do 2-6 měsíců. Po mně chtějí 23 měsíčních splátek a ještě tvrdí, že pojistka běží dál. Je to vůbec možné?

Zajímalo by mě několik věcí:

- dá se odpor podat současně se zdůvodněním, nebo je lepší to podat zvlášť?
- jaká je šance, že soudu bude jako argument v můj prospěch stačit informace od policie, že jsem tam ukradený OP hlásila? Případně hrají nějakou roli ty falešné údaje na smlouvě?
- mám tu pojistku zrušit sama co nejdříve, nebo bude zrušena případným rozhodnutím soudu na základě toho, že jsem ji nikdy neuzavřela a nemusím ji tedy ani platit?
- jak dlouho po podání odporu a zdůvodnění cca může soud začít řešit, co s tím? Případně jak to probíhá?

Zatím (díkybohu!) nemám žádné zkušenosti s podobnými legráckami, proto se ptám, co s tím a jak to může vypadat.

Díky za odpovědi.

P.S. Výběr kategorie byla střelba od boku, snad jsem se trefila :-)

Toto je myslim jasny pripad, kedy sud snad ani nejde prehrat. To, ze sa niekto poistil na tvoje meno a zneuzil odcudzene doklady su uz samo o sebe dovody na zrusenie poistky. Vymyslene udaje su navyse dalsim bonusom pre teba. Okrem toho, preco chce poistovna od teba uhradu poistneho fakt nerusim, u nas do 3 mesiacov po neplneni si povinnosti zo strany poisteneho sa poistka automaticky rusi. Co chce vlastne poistovna, aku skodu od teba aj ked uzavrela zmluvu v dobre viere? Doslo k nejakej poistnej udalosti? Boli plnena nejaka poistna udalost? Akoto, ze nesedi trvale bydlisko s tym, co je na OP?
Fakt velmi tazko prehratelny pripad;o).