Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem predcasne splatenie hypoteky

dobry den,
mam teoreticku otazku ohladom predcasneho splatenia hypoteky.

priklad: clovek si zoberie hypoteku a postupne splaca. usetri ale viac penazi a zisti, ze by mohol hypoteku splatit.
otazka znie: ked ju splati predcasne, znizi sa mu vyska hypoteky o nejaky urok? alebo by aj tak musel splatit celu povodnu cast?

dakujem

ps: o poplatku pri predcasnom splateni neuvazujme.

nie, ja som to myslel tak, ze ci pri skorsom splateni nie je nejake zvyhodnenie - ze ked je clovek to schopny splatit skor, ze ci nemusi platit menej(lebo tie peniaze potreboval kratsie).

a aky vyznam ma teda mimoriadny vklad, ked clovek za to este dostane sankciu?