Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Listovní tajemství u dopisu zaslaného do zaměstnání

Dobrý den,
prosím o radu. Má zaměstnavatel právo otevřít dopis nebo balíček, u kterého je adresa psána takto:

Společnost XY
Jméno Příjmení
Tvrdí mi, že v toto pořadí ano, pokud by prý byla adresa napsána

Jméno Příjmení
Společnost XY

tak v tom případě by to prý neotevírali.

Už se to stalo a nebylo to příjemné. Zaměstnavatel by snad neměl právo číst ani e-maily a proto mě argumentace s pořadím řádků na adrese přijde podivná.

Pokud svůj názor doplníte nějakým linkem, citací, budu rád.

Děkuji předem.

Tyhle vaše hrátky na pořadí umístění názvu firmy v adrese jsou k smíchu, pokud je ta firma v adrese uvedena, může ten dopis otevřít a číst, neporuší tím žádné listovní tajemství, maximálně poruší dobré mravy a to není trestné.

Asi máte pravdu, že neporuší listovní tajemství, když nezneužije informací. Ale poruší trestní zákon. U našeho soudu se podobný případ řešil. Jednalo se sice o čtení emailu zaměstnavatelem a byla tam sankce tuším 2 roky. U dopisu to bude podobné. Jedná se také o textovou zprávu. Jakákoliv soukromá korespodence do zaměstnání je ale porušením pracovní kázně. Takže tazatel by si ji měl řádně rozmyslet, než začne napadat zaměstnavatele.

Kdo úmyslně poruší tajemství
.....
b) datové, textové, hlasové, zvukové či obrazové zprávy posílané prostřednictvím sítě elektronických komunikací a přiřaditelné k identifikovanému účastníku nebo uživateli, který zprávu přijímá,
.....
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
Trestní zákoník, § 182.

Obávám se, že nemohu číst Vaši poštu, ikdyž jsem ji jako Váš soused nebo zaměstnavatel pro Vás přijal, ale třeba se mýlím. :-)