Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PRACOVNÍ ÚRAZ

Dobrý den,prosím vás o radu-11.3.13 jsem si udělala v práci úraz.Záznam o úrazu mám,mám na to i svědka,ale ten mě prý viděl až na zemi u pracovního stolu.Z práce mě vezli firemní hasiči.9.4.13 mi volali z práce,že bezpečáci mi to jako pracovní úraz neuznali.Chtěla jsem to vyjádření písemně-to mi prý pošlou.Jsem stále v pracovní neschopnosti a teprve budu mít rehab.,nevím co se dá dělat,děkuji za odpověď Petra..

Dobrý den, mohl bych se zeptat k tematu? Problem se sice netyka me ale meho kolegy z prace. Stal se mu "pracovni uraz" . Pri ohybani plastu ktere pak vkladal do svarecky si neco udelal ze slachami a byl doma asi dva mesice. Pracovni uraz mu neuznaly, ze se mu to mohlo stat kdykoliv ze uz tu ruku nemel v poradku predtim... Jak je to v teto situaci brano? Podle me by mu mely dat 100%. Nebo se pletu?

zamestnavatel musi prokazat, ze byl nemocen, nemel ruku v poradku jiz drive, dukazni bremeno tedy lezi na zamestnavateli, pokud je pracovni uraz radne zapsan, lze se proti rozhodnuti odvolat a pozadovat dokazani, ze mel ruku spatnou uz pred urazem, jnak inspektorat prace, ci soud