Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno UPC sprosté jednání

Dobrý den,
v poslední mám problém s jednáním s poskytovatelme internetu UPC.Dřív jsem měl od nich internet a díky jednomu rozvodu přes ně šla i TV.Později tvrdili, že to tak již nejde a ve svém rozvaděči (bydlím v bytovém domě) zřejmě udělali rozbočovač a byl jsem přepojen na normální antému ala pozemní digitál.Včera kvůli nějakému "zkvalitňování " služeb a údajnému rušení jejich tv signálu si dovolili mě odpojit od TV.Takže mám internet, ale TV mi nejde..
Co mám teď dělat?
Samozřejmě chci utéct pryč, ale to bude nějakou dobu trvat.Zatím potřebuji tento problém vyřešit.

Mají na to právo?Vůbec mi nic dopředu neřekli.Prostě najednou mě odpojí.Sám ani s domácím to nevyřeším, když je to zamčené v jejich skříni.
Předem děkuji za odpovědi.

Pokial nemas zmluvu na TV,tak sa nediv,ze Ti odpojili signal,ktory si odoberal v podstate neopravnene,nemas na to zmluvu.....preco by nemali mat pravo odpojit prijem niecoho,co nemas v zmluve ? Co mas robit,v podstate nic,pouzivat to,o mas zmluvne dohodnute a co nemas a co chces,tak si doobjednaj.....

Proboha.Vždyť jsme původně měl přes ně bednu.Jak to může být neoprávněné, když mi to sami dají?Navíc teď jsem od nich ani nic nebral..Jen to šlo přes jeden rozvod, pač jinak to nejde..
Jak mi můžou odpojit TV, kterou mi neposkytují?
A nebudu si kvůli jejich srandičkám doobjednávat Tv..To jako pardon.

To by mi ale třeba připádu netu musela padnout taky TV?
Bonus..Žádný analog, žádné UPC info kanály apod jsem neměl..TV šla nezávisle, akorát v jejich rozvadeči se to sbíhalo právě do jednoho kabelu..

A dneska mi přišla odpověď, že prý jim ten přívod od antény rušil jejich úžasnou kabelovku, tak to odpojili...Se mi snad jenom zdá..

Když jsem zřizoval od nich net, tak jsem měl TV od nich.Nebyl problém.Zdarma základní programy..Pak přijdou, řeknou, že to tak dál nejde a konec, přehodili.Tak jsem byl donucen nakoupit settopboxy.A najednou přijdou a odpojí totálně..

A před hodinou přišel pan domácí, že 1/4 bytů, které byly odpojeny, tak zas budou během příštího týdne připojeny a půjde to zas přes ně...
To je blázinec.Tak nejdřív to jde, pak mě donutí vyhazovat peníze za další zařízení k bednám a teď to zase jde a můžu seťáky odpojit a zahodit..Zvláštní, že lokální servisák se všechno dozví, ale když volám na zákaznickou linku, tak mě operátorka odbyde a nesnaží se něco zjistit..

Tak snad už bude všechno dobrý..

Co na tom nechapes preboha? Beriem od niekoho TV? Musim mat na to ZMLUVU. Nemam zmluvu? Potom je to sluzba, ktora dnes ide a zajtra ist nemusi a ja sa nemam preco stazovat. Platil si nieco za TV? Ak nie tak co hundres, ze to nejde?
Tu sa nikto nikoho nezastava len ti par ludi (asi vsetci, co tu reagovali) nerozumeju, ze preco sa rozculujes nad tym, ze ti nejde sluzba, za ktoru si nikdy nic neplatil?
Je to podobne ako keby sme dnes vypli poradnu a ty sa pojdes niekam stazovat, ze akoto, ze nejde poradna.net ved dlhe roky chodila a zrazu nejde a ty si sem chodil a ty sa budes stazovat a zrusis si predplatne naseho casopisu (keby nejaky vydavame).
Chapes ten rozdiel? Casopis od nas by si si platil, ten ti bude chodit dalej, web je zdarma a ked usudime, ze uz nas to nebavi proste ho zrusime tak snad mi nechces nahovorit, ze sme sa ta tym nejako pravne dotkli, alebo, ze s odoberanim casopisu mas automaticky pravo aj na bezplatny web?

Jéjejje..Tady se vytrácí selský rozum..

Ty máš snad smlouvu na veřejný pozemní digitál?Vážně??Takže každý normální smrtelník nemusí za obyčejné programy typu ČT, Nova, Prima platit a já musím?No jo, nová doba...

To je jako, že všichni lidé mohou svobodně dýchat a já musím za kyslík platit.

Smlouva je na net, protože jsem chtěl pouez net, ale...Na zakázkovém listu je jasně stanoveno, že budu mít připojenu TV.HA!

Ale nevadí.Už to zase jde, akorát zas analogově.Takže seťáky jsou do sklepa.Kvalita mizerná jak z 1000x ohrané video kazety, zvuk taky..no vážně milé chování k věrným zákazníkům.

ty si asi vazne zaostaly...
Ak chces odoberat TV cez DVB-T tak zmluvu nepotrebujes, lebo je to verejna sluzba.
Ak ale odoberas TV (a je jedno aky program) od UPC cez kabel, tak zmluvu s nimi mat musis a musis im za to podla zmluvy platit.
Ak chces DVB-T tak si kup na strechu antenu a natiahni kabel.
Ty tu nie si schopny jasne napisat od koho si mal tu telku, raz pises ze od UPC, raz ze ju poskytuje niekto iny.

Zaostalý jsou to jiní lidé.
Ovšem ta TV nešla přes ně.Říkám, že mi tehdy jejich analog odpojili a přehodili mě.Musel jsem kvůli tomu koupit seťáky..

A asi vůbec neumíš číst.Říkám, že bydlím v bytovém domě o 36bytech.Jak si asi budu kupovat vlastní anténu a tahat na ji na střechu a pak tahat někde šachtou 5 pater kabel..

Říkal jsem to jasně.Když si zřídím čistě net od UPC, tak samozřejmě přes ně šla TV - analog.S tím, že jsem neměl žádný balíček, tak jsem mohl přijímat pouze běžné programy jako mají všichni.Jedno dne přijdou, řeknou, že to nejde a vyřeší to tak, že v rozvaděči udělají "odbočku" a připojí mi TV přes střešní anténu a tedy si dokoupím seťáky a budu chytat TV ala DVB-T.Fajn..A teď zas přijdou, že prý chystají zrychlování a radikální úpravy a že jim DVB-T nedělá dobrotu a ruší jim to signál..Tak to odpojili úplně..A teď díky tomu, že jsem zatlačil, tak mě hodili zase analog jako tehdy..Tedy zas jedu přesně a u klasických TV nepotřebuji boxy..Uff..Už nevím, jak to říct.

lol, to by si mal vediet skor ty.
Ale inak, spravne by to malo byt tak, aby si mal privedene do bytu 2 rozvody - jeden od UPC, jeden zo strechy. Je chyba, ak vam ide rozvod zo strechy do rozvadzaca UPC. Ak to je teda tak, ako hovoris ty, ze kabel zo strechy sa spoji s kablom s UPC. Najlepsie pre teba by bolo, keby si sa vedel napojit na ten kabel zo strechy a priviest si ho do bytu.

Zaujimave, ze ti tu 10 ludi tvrdi, ze sa mylis, ale blbci su ti ostatni ty nie, ze?
Nepoznam vas dom, ale bol som v XY domoch a vsade je to rovnake. Centralne DVB-T anteny obsahovali niekolko zosilovacov v zavislosti od poctu bytovych jednotiek v bloku a boli rozvadzane kombinaciou seriovo-paralelne pripojenia zo STRECHY. Naproti tomu UPC, ktore siri sovje vysielanie cez podzemne kable prichadza z PIVNIC. Vzhladom an strukturu kabelaze nie je mozne napojit svoj rozvod z pivnice na rozvod zo strechy.
Tak uz sa tu laskavo nestrapnuj, zisti si akos a veci maju a zbytocne tu nehraj geniusa, co vsade bol a vsetko videl. Navyse kablovy operatori mavaju zvacsa na poschodiach umiestnene svoje montazne skrinky, kde frekvencnymi priepustami pustaju ludom TV, pripadne dalsie programy a internet (internet potom blokuju uz na servri, nie na zaklade frekvencii).
Samozrejme netvrdim, ze v istej casti mohli pouzit aj starsiu kabelaz, napriklad prisli na poschodie a nechcelo sa im tahat kabel do bytu tak si ho jednoducho cvakli a pouzili ten zo strechy.
Cisto teoreticky mohli tahat kabel zdola az hore na strechu a tam sa napojit na stavajucu kabelaz, ale by ma zaujimalo ako mali ptom riesene frekvencne priepuste, kedze jednotlivych najomnikov treba oddelovat na zaklade predplatenych programov.

Já určitě..Někteří páni admini jen přijdou, namastí ego a odejdou..Vlastně nemají světu co říci..To je úžasné jednání.

Pořád nikdo nedokázal odpovědět, proč jednou můžu jet analog, pak zas přes STB a teď zas analog.Hm?

Pozri synko venujem sa ti vo svojom volnom case, vysvetlujem ti, ze tvoje naroky su NEOPRAVNENE a ze to ani technicky nie je mozne tak ako si to popisal a riesim tvoj problem a ver mi, ze svoj volny cas mozem vyuzit aj zmysluplnejsie ako tu riesit tvoj pseudoproblem.
UPC nema s DVB-T nic spolocne, to, ze ti natiahli na (pravdepodobne) svojich kabloch rozvod z anteny hore na streche bola ich dobra vola a ponukli ti to ako alternativu. Kedze maju problem pravdepodobne s rozdielom signalu a sumu a nemozu vyuzit cele frekvencne pasmo museli vyhodit TV v prospech internetu, ktory je pre nich ako sluzba ziskovejsi.
Momentalne mozno zase niektore frekvencie priradili k TV na ukor netu, cize pasmo pre net bude uzsie a net vam pojde v sumare tym padom pomalsie.
Dalej ti uz nic vysvetlovat nebudem, pretoze jediny kto sa tu navaza a masti si svoje ego si ty a znacim problem ako vyrieseny.

Ha.A najednou to přiznáváš, že to jde..Tak nejdřív, že to nejde propojit, teď zas, že to jde...Vtipné.
Jasně..Dobrá vůle..To je snad samozřejmost, že bude zachována Tv.Jinak by asi každý utíkal pryč.

A do nikoho jsme nenavážel.Pokud ano, tak byla pouze reakce na trapné adimy, kteří nejsou schopni na nic odpovědět a jen se vysmívají lidem.Viz tvůj kolega..
A vyřešeno to je, to je pravda..

Já mám pocit, že celý to dohadování vzniklo kvůli tomu, že tvůj popis situace je naprosto nedostatečný.
Máš v bytě zásuvku, v ní jedinej koax. Ten koax tam montovalo UPC, nebo tam byl ještě před tím?
Ten TV signál v tom koaxu byl analogový, nebo digitální? A kdo ho tam dodával, UPC, nebo to bylo ze společné antény na střeše? Nemůžeme věštit, jak máte zapojenej barák, tvoje informace jsou polovičatý.
Pokud je teď v rozvodu analogový TV signál, tak ten tam dodává UPC, protože pozemní analog už je dávno vypnutej, už zbyl jen pozemní digitál.
Ten settopbox, co jsi měl doma a teď (jak tvrdíš) je ti na hovno, byl DVB-T, nebo DVB-C?

Podle toho co tu postupně píšeš se asi dá dobrat výsledku - znáš jen rozvod od UPC, pokud jsou i jiné nevíš o nich. Znám panelákové byty kde jsou tři rozvody - původní analog z dob socialismu, nový od UPC a nový pro pozemní digitál. Na rozvod jsi měl kromě internetu připojenou TV s analog. tunerem. Pak analog UPC TV odpojili. Aby jsi měl nějaký signál připojili Ti do Tvého kabelu digitální signál který zase později odpojili. A pak zase připojili zpět analog.

Popsal jsi to v několika svých příspěvcích při svém rozčilování, kdyby jsi v původním dotazu napsal co víš a popsal to přesně byla by diskuze jinak. Problém je že Ti velmi rychle bouchnou saze, místo odpovědi na zpřesňující dotaz Tě ten dotaz naštve.

UPC jsem měla doma taky - po půl roce jsem provedla změnu na netbox a super.
myslím, že jsme to měli jako vy - rozvod v době ve zdech pro anténu, která je na střeše domu - tu UPC ucvaklo a na ten rozvod ve zdech napojilo sebe. Takže i když jsem UPC vykopla, nezbylo mi nic jiného než vzít další kabelovku, protože na anténu jsem se nedostala (řešeno ještě v době, kdy byl analog).
Pokud jsem se s UPC snažila řešit něco telefonicky, tak poprvé super, ale po dalších telefonech (např. net měl pořád výpadky) už byli sprostí a nakonec se jim nějakou záhadou nedalo z mého tel čísla dovolat