Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had v bytě

Dobrý den, bydlíme s mámou v pronajatém bytě. Před nedávnem sem si pořídil terárium s hadem a jednoho dne sem ho zapoměl dovřít a had utekl. Objevil se u sousedů a ty mi ho předali zpět. Bohužel se to něak rozneslo po paneláku a za nedlouho nám klepal soused na dveře že se jeho manželka bojí, že se hada musíme zbavit pokud by sme se ho nezbavili řekl že to bude řešit jinak. Takže moje otázka zní co se může stát když si hada nechám ? Případně jak jednat abych si ho nechat mohl ? Předem děkuji za všechny odpovědi.

Předmět Autor Datum
Asi vás to překvapí, ale záleží na tom, co je to za hada - napište tedy rodové a druhové jméno.
Kurt 24.04.2013 19:24
Kurt
Není jedovatý. Není na seznamu cites. Ani nenarůstá do 5 metrů a víc :)
erorrrek 24.04.2013 21:38
erorrrek
Řekni sousedovy že se bojíš jeho manželky a že se jí bude muset zbavit jinak to budeš řešit jinak.…
manas 24.04.2013 19:39
manas
Had není jedovatý ani něak nebezpečný. Jde mi hlavně o to aby nás díky tomuhle nemohli vystěhovat. M…
erorrrek 24.04.2013 21:36
erorrrek
Bylo by to dobrý si o tom promluvit s majitelkou a domluvit se že uděláš nějaká opatření aby se to u…
manas 24.04.2013 22:29
manas
Tak prý dokonce řekl že se postará o naše vystěhování.
erorrrek 24.04.2013 21:50
erorrrek
A ještě, nenapsal sem to úplně přesně. Neřekl že se bojí ale že má fobií a že jí kvůli tomu musí odv…
erorrrek 24.04.2013 21:56
erorrrek
pokud na to paní bude mít papír, ze touto nemocí skutečně trpí, tak při dalším uteku budete plne odp…
exiton 24.04.2013 22:06
exiton
umyslne poškozování zdraví (psychiky) člověka nejsem právník, ale přijde mi fakt vtipné prokázat úm…
Boeing 24.04.2013 22:29
Boeing
Terárko,místnost i celý byt zabezpečen :-)
erorrrek 24.04.2013 22:37
erorrrek
To že bydlíme v podnájmu ste si mohl přečíst už v dotazu kde jsem to psal.
erorrrek 24.04.2013 22:40
erorrrek
to mi prijde jako pitomost,kdyby ho mel v terarku a nikdy neutek a on prisel ze se manželka bojí,tak…
exiton 24.04.2013 22:02
exiton
Myslím si že by ho dítě dřív zašláplo. ;-) Rotvajler asi neproleze šachtou takže ?
erorrrek 24.04.2013 22:12
erorrrek
Jo a ještě něco pokud mu useknou hlavu tak já ho už určitě s useknutou hlavou nenajdu ... :-D
erorrrek 24.04.2013 22:15
erorrrek
Zase s toho nedělej nějakou aféru, proste si jednou nedal pozor a had zdrhl. Jak se říká nikdo není…
manas 24.04.2013 22:21
manas
měl jsem takové, které dokáži uhlídat (slepice,králík) nebo vychovat (psa). Musíš se vžít do ty situ…
exiton 25.04.2013 08:09
exiton
Auto nemáme a nezvoníme (házíme klíče) takže v tom problém nebude :D Strach z mluvení s lidmi má kol…
erorrrek 26.04.2013 09:25
erorrrek
přesně tak jsem to zabezpečení myslel, aby když zdrhne z terárka nemohl z pokoje atd. Dojdi za těma…
Boeing 26.04.2013 12:19
Boeing
Přece jeden člověk s fobií nemůže kvůli svému strachu buzerovat celej panelák. Navíc, pokud jsem dot…
cejna 02.05.2013 12:30
cejna
Jo jo nebylo to u ní v bytě. Děkuji za příspěvěk :)
erorrrek 02.05.2013 15:25
erorrrek
jeden clovek urcite ne, otazka je co ostatni a co na to majitelka bytu vzhledem k tomu, ze tazatel j…
RedMaX 03.05.2013 15:45
RedMaX
jde hlavně o to, co máte v nájemní smlouvě. Např. dcera bydlí také v podnájmu a má přímo ve smlouvě,…
host8888 25.04.2013 08:34
host8888
A já myslel že musel útéct snad každému chovateli alespon jednou :D Děkuji za odpověd :)
erorrrek 26.04.2013 09:55
erorrrek
Přesně tak to vidím i já. Chovali jsme ledacos a jediné, co nezdrhlo, byly rybičky - kanárkovi se po…
Kurt 27.04.2013 13:31
Kurt
Pokud některý hadař tvrdí, že mu nikdy nic neuteklo, tak lže a hadi mu utíkají stále. Volná adaptace…
Georgij Gadjukin 07.05.2013 14:21
Georgij Gadjukin
světe div se, ale fakt nám nic neuteklo - tedy cvrčka na krmení chameleona opravdu nepočítám :-) Než… poslední
host8888 07.05.2013 14:33
host8888

Řekni sousedovy že se bojíš jeho manželky a že se jí bude muset zbavit jinak to budeš řešit jinak.

Pokud tě nebude zdrhat opakovaně a had není nějak nebezpečný tak si může trhnout nohou. Zkus vysvětlit sousedovy že to byl ojedinělí případ způsobenej tvojí blbostí a že si udělal opatření aby se to už neopakovalo. Pokud stále bude trvat aby si hada dal pryč tak se ho schválně zeptej jak to bude řešit.

pokud na to paní bude mít papír, ze touto nemocí skutečně trpí, tak při dalším uteku budete plne odpovedny vy. Ne sice za obecné ohrožení, ale za nevím presny nazev, ale umyslne poškozování zdraví (psychiky) člověka. V přeneseném významu se to dá přirovnat k mučení. Navíc, podle zpravy,ze byste volal majitelce bytu,tak to není váš byt a jste jen v podnájmu že? Takze myslim, ze by stacilo aby pan podal oznámení třeba policii a ta pujde za majitelkou a ta si nebude delat starost a vystehuje vas.

umyslne poškozování zdraví (psychiky) člověka

nejsem právník, ale přijde mi fakt vtipné prokázat úmysl. Jak by jsis takové prokázání úmyslu představoval? Něco ve stylu "říká hadovi, aby vlezl do našeho bytu a mučil mě"?
Rovněž netuším, k čemu by PČR potřebovala majitelku bytu (bude-li se tím PČR vůbec hlouběji zabývat).
No a výpověď z bytu taky není jen o "nechci Vás, stěhujete se".

Nicméně souhlasím s tím, že pokud paní tu nemoc fakt má (nebo si jí tím zážitkem přivodila), tak plně chápu, že žít v bytě, kde při konání potřeby vyleze ze stupaček had, nebo v noci vleze do postele, musí pro ní být naprosto nesnesitelný. Takovej člověk při jakýmkoliv šustnutí si představí právě toho hada od souseda. Takže tazateli bych doporučil důkladně a několikanásobně zabezpečit, aby had už nikdy nezdrhl (xkrát zajistit terárko, místnost, byt) nebo se hada vzdát a s těmito "100%" opatřeními jít za sousedy a uklidnit je. Tohle imho není aní tak právní otázka, jako spíš otázka morálky a vlastní odpovědnosti.

to mi prijde jako pitomost,kdyby ho mel v terarku a nikdy neutek a on prisel ze se manželka bojí,tak prosím. Trhnou si nohou. Ale kdyz utek,tak si myslim ze ma pan soused hodne velkou šanci s policií uspet,protože ten had proste utíkat nesmí,pripadne kdyz uteče tak musi majitel počítat s tím ze hada priste najdou s useknutou hlavou (což bych klidne udelal ja kdybych se hadu bal,a fakt bych to udelal,kdybych mel mít doma díte nebo psa...at jde o hada jakyho chce).

Obecne tyhle lidi nepochopim,poridi si hada a nejsou schopni ani hlidat blby terarium...co byste rekli kdyby mi utek po panelaku rotvajler.Taky neni jedovatej...

Zase s toho nedělej nějakou aféru, proste si jednou nedal pozor a had zdrhl. Jak se říká nikdo není dokonalí, příště si dá určitě bacha. Tobě nikdy nezdrhlo nějaké zvíře? Teda pokud jsi někdy nějaký měl.
S tutím se nikdo nebude zabývat, maximálně tak majitel bytu.

měl jsem takové, které dokáži uhlídat (slepice,králík) nebo vychovat (psa). Musíš se vžít do ty situace kdyz toho máš prostě strach. Ono to neni nic pěkného kdyz jednou najdeš hada a nejsi zadny znalec hadů a podobných zvířat. Pro někoho mazlíček, pro jiné havěť. To je stejné, jako kdyz jedeš v autobuse a je ti horko a chceš otevřít okýnko, ale někomu vedle je zima i kdyz je oblečen, tak první co mas udelat je si sundat mikinu ci bundu a pak az přemyslet o horku, udělat ústup na své straně. Sice to není právní pravidlo, ale lidskost a ohleduplnost a o to tu jde.

Pokud si samozřejme hada ponechá, nějaký zákon co tohle zakazuje fakt neznám, ale podle mně nejde až taj o zákon, ale o zdraví dotyčné paní, která tou nemocí trpí a jak psal Boeing, stačí šustnutí a paní má z toho zas strach,tak to muže být vážný problém. Mám známou,co trpí fobií z mluvení s lidmy, kdyz je kolem vice lidí, má ztoho uplny psychicky blok a trauma a kdyz nekdo chce, tak jí muže hodne lehce vyprudit (učitelky s tím jsou seznameny a nesmí jí vyvolat v lavici před ostatními, pokud se nehlásí). Tyhle psychické problémy jsou někdy mnohem závažnější, než to, že dá někdo někomu přes hubu kvuli muzice a ten zavola policii:). Nehlede na to, ze se sousedem budou neustále vyostřené spory, které mohou zacházet dál a dal...nevím, propíchanymi pneumatikami, sirka ve zvonku u hlavního vchodu,... Mně samotného by had taky velmi vyděsil, nejsem znalec hadů a dokonce jsem si i nějakého hladil v zoo,takze se jich nebojím nebo nemám strach,ale tohle je proste jiná situace.

Auto nemáme a nezvoníme (házíme klíče) takže v tom problém nebude :D Strach z mluvení s lidmi má kolem 9% populace nic novýho. Zajímal mě hlavně právní pohled na věc. Zabezpečení už je dostatečné - terária, pokud by utekl z terária nedostane se z pokoje a kdyby se přece dostal z pokoje zabezpečil sem i byt :)

přesně tak jsem to zabezpečení myslel, aby když zdrhne z terárka nemohl z pokoje atd. Dojdi za těma sousedama, klidně je pozvi a ukaž jim zabezpečení a něco jim o tom hadu řekni. Urovnáš vztahy a snad bude klid.
S právního hlediska nemůžou nic, ale mohou se dobře znát s majitelkou, nebo jí prostě udělaj nějakou proti službu a pak společně zapracujou na vašem vystěhování.

Přece jeden člověk s fobií nemůže kvůli svému strachu buzerovat celej panelák. Navíc, pokud jsem dotaz pochopil správně, tak had ani nevlezl k tý vystrašený sousedce, ale k sousedům jiným.
Kdybych měl kupříkladu já strach nebo fobii ze psů, kterejch se všude potlouká mnohem víc než hadů a i pravděpodobnost útěku a možného zranění člověka je mnohem vyšší než u hadů, mohl bych podle tvé logiky požadovat zákaz jejich chovu v ulici kde bydlím, nebo rovnou v celým městě? Uteklej pes mě přece může pokousat všude, ne? To je přeci blbost. Odpovědnost za svoje zvířata má jejich majitel. Ten odpovídá i za jejich zabezpečení a nese případný důsledky způsobený škody. Zakazovat něco předem kvůli fóbiím někoho jinýho je přeci nesmysl. Já mám fóbii z lidí co maj fóbie, protože ti mohou bejt svýmu okolí taky celkem nebezpečný. Takže jestli se sousedka bojí ať si vezme prášek na nervy....

jeden clovek urcite ne, otazka je co ostatni a co na to majitelka bytu vzhledem k tomu, ze tazatel je jen najemnik, proste ne kazdy je zvedavej na volne se pohybujiciho se hada po dome a vzhledem k tomu, ze jednou uz utekl, tem lidem asi nevymluvi, ze nemuze utect podruhe. samozrejme muze se pokusit sousedy presvedcit, ale pokud se mu to nepovede, holt bude muset zvazit co dal - riskovat, ze se ho soused bude snazit dostat z domu pryc a bude v tomto smyslu tlacit na majitelku nebo dat sam pryc hada.

jde hlavně o to, co máte v nájemní smlouvě. Např. dcera bydlí také v podnájmu a má přímo ve smlouvě, že doma nesmí mít žádné zvíře. Pokud tohle ve smlouvě není uvedeno, tak ani majitelka nemá důvod tě vyhazovat. Pokud to tam je, tak jsi jasně porušil nájemní smlouvu a letíš.
Jinak sousedi si můžou stěžovat třeba na lampárně - pokud na hada není nutnost mít cities, tak si můžeš chovat kde chceš a co chceš. Policie si poklepe na čelo a pošle je do háje - žádný zákon ti to nezakazuje, had není jedovatý, nikoho neohrožuješ. A pokud má paní psychický problém, tak jí nezbývá nic jiného, než si vzít prášek - vím, zní to hnusně, ale je to tak.
Takže hlavně si ověř tu nájemní smlouvu.
Ale dávej si bacha, chovala jsem několik hadů x let a nikdy se mi nestalo, že by mi nějaký utekl - nejen kvůli sousedům (budeš mít klid), ale i hadovi se může cokoliv stát.

Přesně tak to vidím i já. Chovali jsme ledacos a jediné, co nezdrhlo, byly rybičky - kanárkovi se podařilo uletět, myším utéct, jeden had zdrhnul taky, frnkly nám i želvy. :-) Všechno jsme pochytali.
No, jak nad tím teď přemýšlím.....ten ancistrus, co jsme ho našli ráno vyschlýho na koberci, vlastně zdrhnul taky...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru