Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snizovani platu v zamestnani

Zdravim Vas, chtel bych se zeptat, jestli ma zamestnavatel pravo mi snizit bez duvodu hodinovy tarif? Zatim mam dovolenou ale psal mi kamarad z prace ze podepsaly papir ohledne snizeni hodinoveho tarifu ze 100kc na 96kc. Zda se to treba nic moc ale pro me to jsou penize. Tak bych se chtel zeptat co by se stalo, kdybych to nepodepsal? Nebo da se nejak branit? Budu rad za kazdou radu. Diky

Platem jsou odměňováni zaměstnanci ve státním sektoru,
kde jsou platy upraveny platovými tabulkami.
Ostatní zaměstnanci jsou odměňováni mzdou.

Záleží na tom, zda máte mzdu sjednánu přímo v pracovní smlouvě,
nebo jestli ji zaměstnavatel stanoví mzdovým výměrem.

V prvním případě (pracovní smlouva) by zaměstnavatel bez Vašeho souhlasu nemohl mzdu snížit.
V případě mzdového výměru může zaměstnavatel mzdu upravovat (i snížit) bez Vašeho souhlasu.
Váš podpis by pouze potvrdil, že jste byl se změnou seznámen.