Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstoupení od smlouvy s mobilním operátorem

Prosím o radu, babička vpustila do domu nějakého dealera od mobilní společnosti O2 a ten jí nabídl výhodnou simkartu do mob.telefonu s paušální platbou a smlouvou na dva roky. Babička smlouvu podepsala a po odchodu dealera, kdy si vše znovu podrobně přečetla se rozhodla, že smlouvu chce zrušit. Hned mu volala, celé odpoledne, ale ten jí nebral telefon. Druhý den volala na zák.linku a podala písemně odstoupení od smlouvy. Z O2 jí odepsali, že to platit musí, poslali ji simkartu a začali vymáhat paušální platby. Babička simkartu neaktivovala a obratem ji ještě ten den, co ji přišla, vrátila. Trvá na odstoupení od smlouvy, ale O2 jí tvrdí, že odstoupit NELZE, smlouva nabývá okamžitou platnost v momentě podpisu. To přece není možné nebo ano???

Co přesně stojí v té smlouvě?

Babička může od smlouvy uzavřené mimo obchodní prostory odstoupit do 14 dnů,
pokud by ji prodejce o této možnosti neinformoval, prodloužila by se doba k odstoupení na rok.

To si ale prodejní firmy většinou ošetří informací ve smlouvě
(třeba pod čarou, malým písmem).

Smlouva nebyla uzavřena přímo s O2, ale s obchodním zástupcem prodejní společnosti.
Podmínky odstoupení byste měli najít přímo ve smlouvě a v obchodních podmínkách.

Pokud babička nedodržela postup, zbývá jen smlouvu dodržet
(ohlídat si, kdy smlouvu musí vypovědět, aby se neobnovila na další dva roky)
nebo ji písemně vypovědět.

Ovšem výpověď na sebe pravděpodobně bude vázat "smluvní pokutu"
ve výši zbývajících měsíčních paušálů.

___
Z textu dotazu odhaduji, že čtrnáctidenní lhůta už uběhla,
a že tedy zbývá jenom písemná výpověď, adresovaná O2.