Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musí mi eshop vrátit peníze pokud byl balíček odeslán obyčejně a nedorazil?

Dobrý den,

už nevím jak to dál řešit. Před 2 měsíci jsem si na jednom anglickém eshopu objednala kosmetiku za necelé 4000kč, balíček do dnešního dne nepřišel. Eshop mi odmítá vrátit za ztracený balíček peníze zpět. Objednávala jsem na té stránce minimálně 10x a vždy bylo vše v pořádku, až teď. Problém je ten, že balíček byl odeslán obyčejně, tedy nedá se sledovat a není pojištěný. To jsem samozřejmě dopředu věděla.

Má eshop právo mi peníze nevrátit? Pořád mi tvrdí, že oni za obyčejný balíček nezodpovídají a peníze mi vracet nemusí. Spousty lidí, kterých jsem se ptala, mi řekli to samé, pokud to bylo odesláno obyčejně, nemám nárok na vrácení peněz. Je to tedy pravda? Nebo mi peníze vrátit musí?

Děkuji :)

Anglicky eshop sa riadi anglickym pravom, nie ceskym, takze ti tu asi tazko niekto poradi. Je vsak velmi nezvycajne taketo spravanie, velke eshopy sa v pripade problemov totizto vzdy postavia na stranu zakaznika. Krasnou ukazkou je obor Amazon, kde riesia uzasne reklamacie. Popisete problem na chate a za tyzden mate nahradny vyrobok doma.
Takze pre buducnost kaslite na nezname male eshopy, u velkej spolocnosti ako je napriklad Amazon sa vam taketo nieco nemoze stat.
Odpoved znie ano ma a kedze sa jedna o zahranicny eshop mozete sa aj na hlavu postavit peniaze uz neuvidite.

Děkuji za odpověď. No zas tak malý eshop to není. Kosmetiku posílá do celého světa a při akcích má i přetížený web, protože nakupuje spousty lidí. Bohužel mi i sdělili, že zjistili, že spousta lidí u nich nakoupí,zboží přijdou ale i přesto jim napíší, že zboží nedorazilo a peníze si vyžádají zpět, takže takto podvádějí a obohacují se na úkor eshopu. Eshop to přestalo bavit vracet peníze podvodníkům a teď už nechtějí peníze vracet vůbec. Štve mě, že se jedná o fakt pro mě velkou částku :(

V tomhle ohledu si IMHO eshop sere do vlastního hnízda. Ty tvrdíš, že zboží nedorazilo a toto nelze nikterak prokázat. Stejně tak ale eshop neprokáže, že zboží opravdu odeslal.
A ano, věřím, že spousta lidí bude vychcaných, věda, že doručení není prokazatelné budou tvrdit, že zboží nemají.
Nakupoval bych jinde a na tento shop se vykvákl.

proč myslíš? snad je jejich problém, že neprokážou, že to odeslali a že si to nepojistili.. autorka asi prokáže z bankovního výpisu že zplatila.. doporučuji normálně napsat do eshopu předžalobní výzvu k doručení zaplaceného zboží nebo vrácení peněz..