Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stravovanie v praci a pitny rezim

Pekny den prajem. Robim predajkinu na predajni a je pre mna dolezite mat cistu vodu vzdy po ruke,najma v tomto teplom obdobi. Zamestnavatel ma vsak nuti si flasku vzdy odkladat na kuchynku ktoru mame 10tky metrov od pracoviska. Mozem proti tomu nieco robit? A taktiez ma zamestnavatel nuti v obdobi vianoc chodit na prestavky maximalne na 10 minut tri krat denne a pritom pracujem 12tky. Ako sa proti tomu branit? Dakujem

Pořád je to stejné.

1. ozveš se, budeš si stěžovat, zavoláš na něho kontrolu. Dosáhneš možná dílčího vítězství, ale rychle se tě zbaví pro porušování pracovní kázně, případně tě donutí odejít na dohodu. A samozřejmě tě u tvého případného dalšího zaměstnavatele, až se na tebe bude informovat (a bude, dělají to prakticky všichni), vykreslí v těch nejhorších barvách jako potížistku. Myslíš, že nový zaměstnavatel bude mít o tebe zájem?

2. budeš držet hubu a krok, protože jsi ráda, že alespoň nějakou práci máš.

3. odejdeš sama. Případně se zaměstnavateli budeš snažit zavařit. Budeš-li jó silná v kramflecích, nakonec z něj ještě za "držení huby" něco vytáhneš.

Sama posuď, zda máš na to postupovat podle bodu 3.

Ano, zákoník práce & spol hovoří zcela jinak. Ale na to se v řadě firem vůbec nehledí. Kapitalismus po česku/slovensku.

Konzumacia potravin je obvykle povolena na miestach tomu vyhradenych,nie priamo na pracovisku,na to je obvykle zriadena socialna miestnost a tam je obvykle povolena konzumacia potravin a napojov.....pri 12 hodinovych smenach mate narok na dve 30 minutove prestavky,ktore sa nezaratavaju do pracovneho času,pokial nieje možne prerušit pracu,treba si čerpanie prestavok dohodnut so zamestnavatelom tak,aby bolo možne využit prestavky tak,aby nedošlo k narušeniu priebehu prace,na prvu prestavku mate narok za normalnych okolnosti až po odpracovani minimalne 5 hodin,ine rozloženie času na prestavku je nutne si so zamestnavatelom dohodnut,na to su bud odbory alebo zastupci zamestnancov dotyčneho pracoviska,tieto zaležitosti je možne dohodnut aj v kolektivnej zmluve,ktora može upravit,doplnit a rozširit prava nad ramec zakonnika prace....