Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Supermarket a problém s nadřízeným

Dobrý den prosím o radu
Manželka pracuje již 7 let v nejmenovaném supermarketu v expres grilu (prodavačka s inkasem)
Na včerejší poradě ji na rovinu bylo zděleno ,že od listopadu půjde do restaurace na přípravu minutek .
Má na to právo vedoucí restaurace (nejedná se o ředitele vedoucího celého supermarketu)
Když vedoucímu zdělila ,že byla přijata do grilu jako prodavačka s inkasem ,že tam chce i nadále zůstat bylo ji zděleno ,že pokuď to nepříjme budou se muset rozloučit.
Z kolektivu je nejmladšía připadá mi ,že si tam s ní hrají jak potřebují.
Není to protiprávní jednání a nějaký nátlak na manželku když nebudeš dělat něco jiného co nemáš ve smlouvě tak půjdeš.Je to jako kdyby skladníka na skladnickou smlouvu poslaly na výdej salátů jestli to dělat nebudeš půjdeš.
Moc děkujeme za rady co v tomto případě dělat

V ramci pracoviska ju veduci može preradit na inu poziciu,pokial si to prevadzkove podmienky a zaujem organizacie vyžaduju-pri praci v minutkach sa ani podstatne nemeni napln prace a zmena pracovneho zaradenia bola oznamena nadriadenym včas,možno bude mat viac piplavej prace,ale robota bude principialne ta ista,akurat miesto strkania kurčiat do grilu bude ohrievat a predavat minutky......praca v supermarkete je vždy určite "dobrodružstvo",kde je zaskakovanie na roznych poziciach vcelku bežna zaležitost......

To je stejně divné jednání manželka když nastupovala na gril nastupovala tam z důvodu ,že ji to baví a baví ji to do dnes jak se vyhnout přeložení na jinou pozici ?Říct na rovinu ,že tam nepůjde ,ža když nastupovala do práce nastupovala na místo kde ji to baví ,tohle ji právě bavit nebude a chodit do práce k takové ke které má odpor ?

Nepřesouvejte prosím diskuzi do osobní roviny.
Ta volba, zda změnit pozici nebo ne, je skutečně na vaší manželce - s důsledky je seznámena taktéž, čili se domnívám, že po odpovědi kolegy audaxe (Kde jste se dozvěděl, že přeřazení na jinou pozici zaměstnavatel provést může) není co dál řešit.

Nepřesovám diskuzi do osobní roviny ale to co napsal touchwood beru jen jako pošťouchnutí
Přeřadit na jinou pozici se právě ,že nesnaží zaměstnavatel ale vedení restaurace ne o vedení celého komplexu vedení celého komlexu o tom ani nemá páru co se děje i třeba v restauraci.

Pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám, nicméně realita je taková, že pracovně-právní vztahy se uzavírají mezi dvěma rovnoprávnými subjekty. S ohledem na současný stav ekonomiky bych, být tvou ženou, byl rád za zaměstnání.

Edit: baví mě být uhlobaron, ale můj zaměstnavatel pro to nemá pochopení :-)

Už se opakuji, ale pořád platí 3 možnosti:

1. odejít,
2. snažit se "soudit" (obecně: ve firmě zůstat, ale protivit se vedení), což stejně skončí odejítím z firmy a odpovídajícími referencemi u dalšího zaměstnavatele ("...á, známý potížista!")
3. držet hubu a krok.

S ohledem na ekonomickou situaci velké většině zaměstnanců nezbývá než bod 3 :-|

Některé firmy v dělání z lidí otroků jsou mistry. A ještě budou žvanit, že zaměstnanci sami chtějí loajálně pro firmu dělat více a levněji.