Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zamietnutá námietka voči zaujatosti sudcu

Ako mám postupovať, keď mi zamietli námietku voči sudcovi, ktorý ma už účelovo poškodil ? V prvej veci sa jedná o rozvod manželstva a určenie maloleté detí do osobnej starostlivosti a v druhej veci bezpodielového vysporiadanie manželov, pritom tento sudca je kúpeny, čo sa nedá dokázať. Lebo, ktorý sudca na Slovensku sa prizná, že je zkorumpovaný. Moju námietku voči tomu, už zamietol vyššia súdkyňa, jeho kamoška o tom rozhodla. Aké mám ešte možnosti, aby som sa bránil, voči tejto skutočnosti.

Ďakujem
varga635@gmail.com
Lock, soukromé problémy si vyřizujte jinde, tohle není chat. (karel)

Nijake. Navyse okrem tvrdeni nemas ziaden dokaz a namietka voci zaujatosti sudcu je bezna zdrzovacia taktika respektive odpoved stran, ktore prehrali sudny spor. Preco si tu namietku nepodal uz pocas pojednavania? Preco az po 2 prehratych sudnych sporoch?
Navyse tvoje tvrdenia su divne, sudca je kupeny (tvrdi 90% ludi, ktori prehraju), sudkyna je jeho kamoska (si si isty?) a pod...to ej taky folklor. Ja netvrdim, ze na sudoch nie je korupcia, ale zase poznam par sudcov a viem, ze to nie je u nich urcite pravda.
Btw to mas taku vplyvnu a bohatu byvalu manzelku, ze vedela 2x podmazat sudcu?
Osobne si skor myslim, ze si bud sud prehral opravnene alebo si mal fakt blbeho advokata (co nie je fakt problem).

Včera som napísal odpoveď, ktorá je vymazaná. Už len v skratke tak, že za minuli rok prišlo 20 000 detí o svojho žijúceho otca na Slovensku. Tak že podľa ADMINA je všetko v poriadku a otcovia prišli o svoje deti oprávnené nie účelovo ??? !!! §§§§

Pozri synko ja tu len spravujem stranku a netvrdim, ze je to v poriadku, nie som advokat a mam len za sebou par vitaznych sudnych sporov a velmi sikovnu advokatku (co si ty evidentne nemal).
Zhodou okolnosti som bol v podobnej situacii ako si ty a viem ako rozhoduju sudy v pripade deti. To, ze sa rodicia nevedia zhodnut na vychove dietata je ich debilita (jasne ja som tiez tvrdil, ze ja som ok a moja zena je...), fakt, ze sa on biju na sude je viac ako polutovaniahodny. Navyse ver tomu, ze je vzdy sanca sa dohodnut mimosudne, aj ked to tak niekedy nevyzera.
To cislo 20k si si vycucal odkial? Poznam par pripadov kedy bolo dieta naozaj odtrhnute od otca nasilne, ale zase v mojom okoli su len "stastne" rozvedeni muzi, co nemaju problem v kontakte s detmi.
A este jedna poznamka. Pre dieta je rovnaka tragedia, ked pride o svoju matku, tako ked pride o svojho otca len pretoze sa ti dvaja blbci nevedia vystat. Toto som ja zdoraznoval svojej zene a nakoniec mozno aj tento argument pomohol.
Alebo mas pocit, ze keby je dieta u teba, ze bude bez matky stastne?
Ser na sudy a nasilne riesenie sporov, snaz sa dohodnut mimo aj ked budes mat pocit, ze sa ponizujes. Nejde o teba, ide o tvoje deti a ak mas pocit, ze im mas co dat tak sa prekonaj.

V minulom roku z 13 052 detí "dostalo" striedavku len 114 – to je menej ako jedno percento! Pritom styk s dieťaťom zakázali len 42 rodicom! Tie ostatné môžu stráviť s druhým rodičom čas – ale v priemere mesačne 5 dní a 1,8 noci!

Táto zvrátenosť porozchodovej praxe musí skončit. Toto narábanie s deťmi, ako keby boli zločinci odsúdení na stratu jedného z rodičov len preto, že sa oni rozišli. Musí byť nastolený zákonný stav. Preto je v parlamente predložený zákon, ktorý konečne zmení prax zverovania detí a urobí zo spoločnej striedavej starostlivosti štandard. V konečnom dôsledku to uľahčí prácu súdov a kurately. Mali by sa ukončiť nekonečné spory vyvstávajúce z nerovnosti a obmedzovaní rodičovských práv a súdy by sa mali zameriavať na obmedzovanie či zákaz styku len tam, kde je to proti záujmu dieťaťa. Alebo vyrubovať sankčné výživné tam, kde jeden z rodičov o výchovu dieťaťa nejaví záujem.

Heslo „Deťom oboch rodicov aj po rozchode“ by malo byť v záujme dieťaťa základným zameraním štátu, súdov a kurately. Malo by skončiť to nezmyselné tápanie nekompetentných laikov bez dostatočnej znalosti problematiky žijúcich v zabehaných schémach, ktorí sa dookola pýtajú nezmysel, či je striedavka v záujme dieťaťa. A za naše dane sa venujú nie tomu ako zachovať detom oboch rodičov, ale hladaniu argumentov prečo sa to nedá.

Štát by mal chrániť právo dieťaťa na oboch rodicov všetkými dostupnými prostriedkami, zasahovať prostredníctvom súdov a kurately práve proti rodičovi ktorý má snahu kontakt dieťaťa s druhým rodičom obmedziť a vyvolávať záujem o striedavú starostlivosť všade tam, kde rodič o ňu nemá záujem. A to nie je príbeh z rozprávky, to je neodkladná potreba.

Je otázkou, jestli je střídavá péče taková výhra, za jakou je považována. Pokud se rodiče nedokáží nějak dohodnout sami, žádný zákon nepomůže.
I v tom příspěvku, co jsi natapetoval z ligy otcov, je údaj, že zakázaný styk s dítětem byl pouze ve 42 případech. Z více než 13000 dětí má jednoho z rodičů takového vola, že mu zakážou přístup k dětem ve dvaačtyřiceti případech. Navíc neuvádí, jestli jde o matku, nebo otce.
Ta naprostá většina zbývajích bývalých manželů se prostě musí dohodnout v zájmu dítěte. Tohle stát nemůže suplovat.

Striedava starostlivost nie je nic idealne. Alebo si myslis, ze ked dieta meni v kuse skoly, ked meni kolektiv a prostredie je to prenho ok? Striedava sa hodi najma ak sa rodicia vedia dohodnut, byvaju blizko pri sebe aj po rozchode a v podobnych pripadoch.
Spravit zo striedavej starostlivosti standard proste nemusi byt stastne riesenie.
Stale tvrdim, ze nie je nic horsie ako ked si rodicia nevedia prist na meno, robia zo seba idiotov a dieta medzi nimi pendluje jak handra. V TV je takych pripadov kopec, ukazu matku mas pocit, ze ten chlap je svina a robi jej zle, ukazu otca a mas pocit, ze matka je vypocitava svina, co chce pripravit otca o dieta. Nechcel by som byt sudcom v takychto pripadoch. Pritom staci tak malo...

Moje deti nemuseli meniť školy ani škôlky doposiaľ ani kolektívy a ďalších 5 rokov nebudú musieť. Všetko majú aj u otca, nemusia chodit z batohmi, ako to umyselne argumentujú úradnici. Majú akurát dva domovy. A sú šťastné že majú naďalej, aj keď po rozvode obidvoch rodičov. Iné slobodné matky závidia a tak by si priali, aby prišiel ich vlastný otec po dieťa a zobral ho aspoň len na prechádzku. Ale nedozreté matky naschvál budú vyrábať problémy a brániť styk z dieťaťom. Keď deti odchádzajú k matke sú smutné (chôdzou 10 minút), keď uvidia matku tak sa syn rozplače, vie že musí ísť. Uteším ho, že znovú budeme spolu len musíme vydržať dva týždne. Preto bojujem za striedavku, lebo sme už tak fungovali týždeň u matky a týždeň u mňa OTCA. Deťi boli šťastné týždeň nie ani dlhé obdobie a deti sa tak stále tešili na druhého rodiča. Len u nás bol taký problém, keď mi zazvonil telefon tak sa deti báli či nevolá matka, ani s ňou nechceli rozprávať aj keď som im chcel dať matku k telefonu, tak mi tichými gestami dávali vedieť, že nechcú sa rozprávať. Keby bola povinná striedavá starostlivosť tak by, už matky nemohli vopred špekulovať a hlavne intrigovať v prospech seba. Ktorý rodič by sa nechcel starať o dieťa by sa vyjadril už pri rozvode, chce striedavku alebo nie. Sudca by to zohľadnil a súdy by neboli zaťažované zbytočnými intrigami a tiež by sa ušetrili peniaze daňových poplatníkov.

Jenomže střídavá péče předpokládá rozumnou domluvu rodičů. A komunikaci. Mnoho lidí po rozvodu není schopných komunikovat, nechová se rozumně. O děti se pere, podplácí je, co jeden rodiž povolí, druhý zakáže. Na ničem se nedomluví. Navzájem se před dětmi pomlouvají. A potom chudák dítě uprostřed toho všeho.

Pokial si si isty zaujatostou sudcu,možeš podat stažnost na komoru sudcov a advokatov,na každe rozhodnutie maš možnost podat odvolanie alebo odpor voči niektoremu bodu rozsudku s ktorym možeš zaroven podat namietku voči zaujatosti sudcu a zaroven podnet na komoru sudcov a advokatov etc...

Som veľmi rada, že môžem na toto reagovať...takže najprv sa predstavím...Som matka detí o ktorých tu píše exmanžel. Jeho urážky na moju osobu ignorujem, pretože chápem že stále sa cíti ponížený rozvodom. Som šťastná, že som sa mohla oslobodiť od psychického tlaku, ktorý na mňa vyvíjal roky a samozrejme naše deti to neobišlo. To čo tu opisuje je len jeho uhol pohladu...takže by mohol zverejniť súdno znalecký posudok psychologičky..môže byť rád, že deti vôbec vidí. A zabudol..spomenúť ako nás fyzicky napadol..mimochodom mala som malého na rukách...je to stále dobrý otec? Každý mesiac chodím po súdoch..pretože dotyčnému nie je nič dobré..nič mu nevyhovuje..na všetko sa sťažuje..odvoláva..dovoláva..a výsledok? Samozrejme, že mu to zamietnú...A to že pojednávanie bolo otročené..to nevadí..bude ďalšie..je jedno aký tam budu súdca..ale raz rozhodnú vo veci. Inak, že som nedozretá..no zvláštne, sama som sa postavila bez neho na nohy s detmi, neplatil výživné..až exekúcia musela zakročiť. Chodím do práce aby som dala detom všetko čo majú na srdiečku, študujem aby som mohla v živote dať deťom oveľa viac. A preto som nedozretá? Najprv nech sa pozrie na seba...jemu ide iba o to, aby dosiahol pomstu..nič iné..len normálny muž by sa dohodol..ale on nie..Je to smutné..lebo naše deti vyrastú a zistia aký je ich otec v skutočnosti..ja im hovoriť nič nemusím, prídu na to sami. S pozdravom Bibiána

Presne tak , matka hraje úlohu chudery a z otca robí tyrana. že nemá hanby tvrdiť to čo tvrdí ani nie, lebo je bez hanby. v takej rodine vyrastala (alkohol a fyzické násilie a vulgarizmus) Klamanie je naučená od malička, nakoľko museli klamať svojho otca alkoholika zo svojou matkou, takýto klamár sa za tie roky vycibrí tak, že už ani nevie kedy hovorí pravdu. Je to trápne ale, keď EX najsamprv napíše ako rowerxxx a potom sama si odpovedá. Ja nepotrebujem byť anonymný, od začiatku som napísal svoje meno !!! Už len v skratke: ja som nerozvrátil rodinu ale matka. Od začiatku sa nechcela dohodnúť ale dávala podmienky, že buď budem zo všetkým súhlasiť, alebo nikdy nebudem mať deti. Sama nedokázala nič, za výživné vyštudovala Vysokú školu. pritom deti chodia bez raňajok do školy v deravých nohaviciach a rozlepenej obuvi. Doposiaľ robí zo seba chuderu, klame okolie a pritom jej to všetko konzumujú a zároveň tak to aj funguje na Slovensku, že matky sú zvýhodňované oproti otcov. V BZM žiadá celý byť, len preto, že jej zmanipulovaný súd prisúdil maloleté deti. Pritom od začiatku platím úver, iba já a tak tiež doposiaľ. Sudnoznalecký posudok je daľšia trápna časť, kde iba sme prišli cca 400€, nakoľko sudnoznalkyňa(kámoška sudcu) vychádzala, iba z tvrdeniach matky (klamstiev) a za 15 minúť z čavovnéj gule, ktorá už bola po záruke zhotovila posudok, len dodám, že deti sa lepšie cítili pri sudnoznalkyny z otcom ktorému verili a nie ako pri matke, že syn si ani si nechcel zobliecť bundu a plakal, lebo sa bál, že ho tam matka nechá, čo robí doposiaľ, odkladá deti pritom majú aj svojho OTCA! Pokiaľ by doposiaľ rozhodovali nestranný sudcovia, každý by si žil svoj život a deti by mali naďalej obidvoch rodičov. (striedavá starostlivosť) ale matka stým nechce súhlasiť, veď príde minimálne za každý mesiac o 280€, tam je probléééééémmmmmmm. PENIAZE !!!! Radšej dá deti alkoholikovi, alebo postihnutému bratovi, ako by mala dať deti radšej OTCOVI. A na záver, keby aspoň ostala z tým čudom pre ktorého rozvrátila rodinu a zobrala deťom domov. Sa stala iba ďalšou naivnou hračkou. Prehračkovala sa, už ani nepočítam. Ovplyvnený sudca nemá problém zo svedomím, na úplný záver

Psychologické vyšetrenie potrebuješ akurát, tak ty. Teraz to dokazuješ minimálne si rozdvojená osobnosť. Píšeš s za seba a o minútu, tiež za seba !!! ale už ako "rowerxxx" Veľmi úbohé a zvrátene, určite to nie je, iba tvoja diagnóza. Nevieš sa a nechceš sa dohodnúť, lebo čo by povedali známi a tvoja zvrátenosť. Nakoľko, už nebudem naďalej to tu komentovať, lebo poradna.net nie je pokec ani facebook, ale fórum pre ľudí ktorý potrebujú pomôcť z právnymi problémami a hlavne zadarmo. Ďakujem poradne.net za pomoc a ospravedlňujem sa odbočujúcu tému, čo sem vôbec nepatri na to diskusné fórum. S pozdravom IMRICH VARGA