Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrácení bot

Dobré poledne,

chci se zeptat na jeden spor v obchodě. Má přítelkyně si zakoupila boty v jednom nejmenovaném obchodě, nicméně je nosila opravdu málo, ale jak se dá čekat, začala se ji odlepovat podrážka. Botky šla tedy reklamovat. Po týdnu (včera) ji napsali, ať přijde. V obchodě ji řekli, že má nárok na výměnu za nové zboží, bohužel tam nic, co se jí líbilo neměli. Prodavačka ovšem řekla, že peníze ji nevrátí, a pokud si nic nevybere, tak, že ji pošlou do opravny. Mohu se tedy zeptat, jak v tomto případě postupovat ? Doplním, že když jsme řekli, ať nám napíšou poukázku v hodnotě bot a že si třeba něco koupíme za půl roku, tak řekli, že je to to samé jako vrácení peněz.

Boty byly koupené v únory, ale poněvadž to byly teplé, byly nošeny ppouze v únoru a až nyní.

Potřebuji jasně vědět, zda mi mohou říct, že mi je buď vymění nebo pokud je nechci za nic vyměnit, že je opraví.

No jasněže to můžou. Nabídli vám nadstandardně, že jestli budete chtít, tak se můžete vykašlat na reklamaci a místo toho si můžete vybrat nové zboží (což je podle mě docela fajn nabídka). Pokud nechcete, pošlou je klasicky na reklamaci, do 30 dnů vyřídí - pokud to půjde, tak je opraví, jinak vám vrátí peníze.