Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ručitel co neručil?

Zdravím,
když je uzavřená půjčka od soukromé osoby za asistence ručitele, je ručitel oprávněn a následně exekutor vymáhat na povinném půjčenou částku když ten tzv. ručitel neuhradil ručenou částku osobě co jí pújčila za toho co si půjčil?

Jednoducho povedane,ručitel sa nemože zriect povinnosti splatit dlh za dlžnika,pokial dojde k tomu,že dlžnik prestane platit,ručitel je ten,kto ruči za to,že požička bude splatena a pokial dlžnik platit prestane,tak tym že je ručitel,prebera povinnost dlh uhradit,to je hlavna uloha ručitela,na tento jediny učel služi ručitel,jedine čo može je nasledne si dlh vymahat u povodneho dlžnika

mě na tom nesedí to, že ručitel nic nesplatil, měla tedy platba a pak exekuce přejít na něj jak píšete...

...on měl pak soudně vymáhat nebo se snažit získat jinak peníze po původním dlužníkovi.

Proč tedy ručitel použil způsob vůči původnímu dlužníkovi a to exekuci na dlužnou částku, na kterou nezaplatil ani korunu a podle mě přeskočil krok se soudním vymáháním či podáním nějakého platebního rozkazu a exekutor toto vymáhá po původci dluhu(když není co).

kapku jsem pátral, nemohl třeba tomu půjčovateli nebo exekutorovi podepsat nějakou směnku? do určitého data splatnosti?

Není pak možné že se taková směnka chová jako zaplacené peníze(i když nezaplacená) a na to konto ručitel a exekutor vymáhá peníze po dlužníkovi?

ja ti nerozumiem uplne tomu co pises, ale ak uz vymaha rucitel po povodnom dlznikovi exekuciou, tak ZREJME uz davno vymaha ta banka alebo kto peniaze po tom rucitelovi, takze rucitel kedze uz ma na krku banku a pozaduje sa splatenie po nom, tak uz to exekuuje od povodneho dlznika (ak je co).
Alebo nechapem to co si pisal.

Samozrejme ze nevymaha banka od dluznika, banka to vymaha predsa od rucitela. A rucitel to z tohoto titulu vymaha po povodnom dlznikovi. Tak je to spravne.

P.S. ak dlznik doteraz splatky apod poctivo platil a nacas, tak treba okamzite kontaktovat rucitela, banku, atd, a prediskutovat s nimi ze v com je problem ze dluznik predsa vsetko platil nacas. Ak ale dluznik neplatil, tak nech sa nedivi.