Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem práce na DPP, čas na přestávky

Dobrý den. Potřeboval bych poradit v záležitosti přestávek v práci. Pracoval jsem na DPP, kde ve smlouvě jsem měl 4 hod pracovní dobu (od 7:00 do 11:00). Po třech dnech jsem zjistil podle docházky, že nemám napsáno 4 odprac. hodiny, ale 3,5 hod. Řekl jsem mistrovi, že se mi to nějak nezdá-přestávka je u nás od 11:30 do 12:00. Bylo mi sděleno, že je to tak správně (ty 3,5 hod). Totéž mi tvrdila i paní účetní. Našel jsem si v zákoníku práce, že maximální doba, po kterou vám musí dát zaměstnavatel přestávku je 6 hod. Minimální doba se zde neuvádí. Chci se jen ujistit - pokud neuplatním nárok na přestávku (odcházel jsem v 11:00 a přestávka je od 11:30) mají právo mi tu 0,5 hod. vzít nebo ne??

Děkuji moc za Váš čas a případní odpovědi. Snad je můj dotaz srozumitelný

I v případě DPP určuje pracovní dobu i případnou přestávku zaměstnavatel.
Zaměstnavatel ale nemůže určit čerpání přestávky, aniž by o tom zaměstnance informoval ...
Takže i podle mne byste měl dostat zaplaceno za skutečně odpracovanou dobu.