Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem práce na DPP, čas na přestávky

Dobrý den. Potřeboval bych poradit v záležitosti přestávek v práci. Pracoval jsem na DPP, kde ve smlouvě jsem měl 4 hod pracovní dobu (od 7:00 do 11:00). Po třech dnech jsem zjistil podle docházky, že nemám napsáno 4 odprac. hodiny, ale 3,5 hod. Řekl jsem mistrovi, že se mi to nějak nezdá-přestávka je u nás od 11:30 do 12:00. Bylo mi sděleno, že je to tak správně (ty 3,5 hod). Totéž mi tvrdila i paní účetní. Našel jsem si v zákoníku práce, že maximální doba, po kterou vám musí dát zaměstnavatel přestávku je 6 hod. Minimální doba se zde neuvádí. Chci se jen ujistit - pokud neuplatním nárok na přestávku (odcházel jsem v 11:00 a přestávka je od 11:30) mají právo mi tu 0,5 hod. vzít nebo ne??

Děkuji moc za Váš čas a případní odpovědi. Snad je můj dotaz srozumitelný

no nevim asi jak kde.
co já pracoval na DPP, přestávky byly stejně a stejný případ co tu píšete.S tim rozdílem že jsem si mohl - spíš musel tu přestávku vybrat/ne půl hodiny ale 15 minut/ a mistra nezajímalo jestli ji držím nebo ne, prostě mi ji zapsal a odchod z práce jsem měl psaný v 11.15.

Bylo mi řečeno že to je doba úměrně rozpočítaná odpracovaným hodinám.

Zamestnavatel musi poskytnut prestavku a zamestnanec ju musi akceptovat,nemože ju odmietnut ako taku,ale zaroven nieje povinny ju využit na učel,na ktory je určena,pokial robiš na skrateny počet hodin alebo si mladistvy,zamestnavatel musi poskytnut prestavku po 4,5 hodinach,Ty ju musiš akceptovat,takže bohužial,pokial trva praca len 4 hodiny denne,ma zamestnavatel pravo odpočitat povinne poskytovanu prestavku z odrobeneho času a za prestavku nieje narok na nahradu mzdy,takže pokial odrobiš len 4 hodiny celkom,zamestnavatel musi poskytnut prestavku v trvani minimalne 30 minut,tak ju odpočita z celkoveho počtu odrobenych hodin za jeden den,kedže nevznika narok na nahradu mzdy,zaplati Ti len 3,5 hodiny,ak chceš mat uhradene cele 4 hodiny,musiš mat celkovy pracovny čas od 7:00 do 11:30,kde od 11:00-11:30budeš čerpat povinnu prestavku-tak to stoji vo vašom českom zakonniku prace......

I v případě DPP určuje pracovní dobu i případnou přestávku zaměstnavatel.
Zaměstnavatel ale nemůže určit čerpání přestávky, aniž by o tom zaměstnance informoval ...
Takže i podle mne byste měl dostat zaplaceno za skutečně odpracovanou dobu.