Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POKUTA MAĎARSKO

Zdravím, právě jsem se vrátil z Budapešti, kde mi byl za stěrač vložen nemilý vzkaz. 66OO HUF mám zaplatit do 15 dní. CHci se zeptat co s tím. Mají právo po mě pokutu vymáhat?? Má někdo zkušenosti s placením pokuty??

Možnost vyhnout se pokutě nicméně existuje, byť to nebude v moci majitelů vozu, ale v moci státu, kde řidič přestupek spáchal. Pokud pro něj bude vymáhání pokuty dražší než její výše, může od něj upustit. Celý proces zdražují například překlady. Majitel vozu totiž musí dostat výzvu k uhrazení pokuty v jazyce, v němž jsou vedeny doklady k autu. Podle expertů se státům vyplatí vymáhat sankce vyšší než 70 (1 680 korun) nebo 80 eur (1 920 korun).
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ridici-uz-neujdou-pokute-za -prestupek-spachany-za-hranicemi-plb-/zahranicni.a spx?c=A110705_135940_zahranicni_hro

??Co vy na to?

Podstatne je aj kto pokutu udelil, ci statna alebo mestska policia. V takom Rakusku by sa s tebou nesrali a prisiel by si rovno o auto.
Nicmenej pride mi divne, ze spravis priestupok a hladas cesticku ako sa vyhnut zaplateniu. Proste klasicka vydrbavacska povaha. Moralka sa blizi k bodu 0.

Špatné parkování (nikde jsem automat neviděl a místní za okýnkem žádný lísteček neměli a pokutu jsem posléze dostal také jen já :D ). Ano máte pravdu. Jde,ale spíše o to, že tu pokutu nemám jak zaplatit...a složenku posílat?? To mi to jako přepočtou an aktuální kurs? Prostě chtěl bych o tom vědět víc...než někam slepě pošlu peníze. A proto se tomu snažím nějak vyhnout..

Jak to ze nemas jak? Snad tam je napisane jak sa to da platit. Ak na poste a je to vo forintoch tak ti pani na poste povie kolko jej mas dat Czk asi. Alebo ak to riesis bankovym prevodom tak sa da v banke opytat jak sa to robi aby cielovemu dosla presna suma v cudzej mene, banka ti to prepocita na czk. Alebo citaj co je na tom papieri napisane. Ked nevies jazyk tak skus translate.google.com

Nezabudaj na to,že v sučasnosti su taketo "doklady" od policie zaroven exekučne doklady,pokial pokuta nebude uhradena,stane sa exekučne vymahatelna,takže k povodnej sume pribudne piplatok za pravne ukony na madarskej,českej strane+obvykla odmena exekutorovi,ktory exekuciu vykona....už to nebude len 6600 forintov a halierovy ekvivalent v českych korunach....

ANo je mi to jasné. Ale pokusil jsem se pokutu zaplatit na poště..ale na pokutě není ani číslo účtu nic. IBAN nic...psal jsem i na mail uvedený na pokutě - došel mi automatem vyřízený mail:
Vážený kliente,
Přijali jsme váš dopis. Vyřízení záležitosti trvá 22 pracovních dnů. V případě, že ani po vypršení tohoto času nedostanete odpověď, prosíme, abyste se informoval.
V případě stížnosti nemůžeme prodloužit lhůtu na zaplacení částky.

S pozdravem,
Parkovací služba ve Ferencvárosi

...tak jestli s tím tady někdo nemá zkušenosti??

Ale sak ti tam aj museli napisat ze kam mas zaplatit tych 6600HUF ? Nejak nechapem co mas na tom papieri vlastne napisane :) (skusenosti s madarmi nemam, mne chodia domov dopisy len od posratych rakusanov, a tam je uvedeny IBAN. Cesta cez rakusko to je taky fotoshooting citim sa tam uz jak modelka :)

od vztupu do EU majú právo vymáhať pokutu ktoríkolvek policajti v ktoromkolvek členskom štáte od ktoréhokolvek obyvatela s trvalým pobytom v niektorom z členských krajín eu,takže bacha na to,tu už neplatí,že spravím prúser v maďarsku a zmiznem domov do čiech,tá pokuta si človeka časom nájde/chvílu trvá,než sa vybavia všetky potrebné medzinárodné papierovačky,ale dotyčný dlžník zaplatí nakoniec aj všetku potrebnú administratívu s tým spojenú/

Ja som dnes dostal tu istu pokutu, pani mi povedala ze neni od policie ale nejakej firmy, dali mi sek, posty uz zavrete v ten cas vacsina a sek ma iban ale nie koncovku uctu. Volala tam aj na to cislo, ale len povedali co mam napisat, ked budem posielat peniaze. A kod banky si tiez nevyserem. A mam to zaplatit ked to nie je od policie ale od nejakych madarcikov, ktori nemali ani znacku ze parkovanie zakazane, ale parkovacia znavka a nejake slovo madarsky pod nou. Ine auta bez problemov parkovali bolo to na parkovacom mieste na kraji chodniku medzi stomami, kde nebol ziadny parkovaci automat. A u a v BA tak miesta su zdarma.