Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplacení pojistky - autonehoda v Německu

Měl jsem autonehodu v Německu a pojišťovna druhého účastníka nehody (němce) nám uznala vyplatit 50% ze škody způsobené němcem na našem vozidle. V pojišťovně jsme byli, bohužel moc nemluvili anglicky a tak jsem nepochopil způsob výplaty peněz. Při podepsání papírů jsem při odchodu neobržel žádný dokument s sebou, na základě kterého bych mohl někam zajít pro peníze. Čekal jsem tedy,že přijde nějaký dopis s dalšími instrukcemi, ale nic. Teď mi pojišťovna na email nereaguje a nechce se mi do Německa jet když nevím, co a jak.

Ví prosím někdo jak to chodí s vyplácením pojistky v Německu čechům ? Moc by mi to pomohlo, kdybych znal nějaký obecně používaný postup.

Vyplacení částky je již dohodnutý, přinesli jsme účtenky z autoopravny a já podepsal, že nám vyplatí určitou částku + něco málo za to, že jsme nemohli nějaký čas používat auto. Číslo účtu jsme jim ale nezadávali. Je to pojišťovna ERVO ve městě Furth Im Wald.

Je to _all
Psal jsem na email z vizitky pobočky. Uvedl jsem jméno, datum nehody, typ nehody, protože sem u sebe zrovna neměl papír od nich. Ale na email neodpovídají, snad ho pochopili. Moje angličtina není moc dobrá. Psal jsem:

Dear Sir/Madam,
i write you to find out what is status of insurance event. Have I to go to Furth I. Wald to obtain cheque ? I am writing about traffic accident which has happened 23.8.2013.
Thank you for your prompt reply.

Best regards
Jméno Příjmení

Už odepsali:

Dear Mr. Prijmeni,

you can get the cheque on 26.11.2013 at insurance-bureau Vogl, Furth i. Wald. You would have to come personally, to underline, that you got the cheque.

Best regards
B. Prijmeni

Tak snad to bude už OK. Ten šek, nebo co to vlastně bude, mi vyplatí někde v bance v Německu asi nejspíš, ne ?