Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smlouva na neurčito

Dobrý večer,chtěla bych vědět jak je to se smlouvou na neurčito,v roce 2011 (od 2.1.2011 do 31.12.2011) jsem dostala smlouvu na určito v trvání 1roku,pak mi byla dvakrát prodloužena,taky po roce) a teď na konci roku mi končí a nevím,zda mi může být prodloužena na určito dál nebo bych měla dostat smlouvu na neurčito? Každý rok si mě pozvali sami a zatím se mi ještě nikdo neozval.Každopádně bych potřebovala vědět,jestli mi můžou dát ještě smlouvu na určito nebo mám už dostat smlouvu na neurčito? Moc děkuji za odpověď Lenka

Předchozí odpovědi bohužel neberou ohled na to,
že první pracovní poměr byl sjednán již v roce 2011.

Poté, co vstoupila v platnost novela zákoníku práce, je nutné dobu trvání pracovního poměru počítat až od 1. ledna 2012 (novou právní úpravu nelze použít pro předchozí smlouvu).

Podle mne je tedy naprosto v pořádku, pokud zaměstnavatel
nabídne i pro rok 2014 pracovní smlouvu na dobu určitou.

---
První pracovní poměr po novele: leden až prosinec 2012
První opakování (prodloužení): leden až prosinec 2013
Druhé opakování (prodloužení): leden až prosinec 2014