Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaplacení dluhu za Aukro služby, i když jsem neprodávala

Dobrý den,
měla jsem dříve zřízen Aukro účet, který je teď již nedostupný, ačkoliv nevím, z jakého důvodu.
Dnes mi přišla zpráva od nějaké vymáhací společnosti, že mám zaplatit dluh víc než 1300 Kč za služby Aukro.cz.
Byla jsem registrována jako kupující, nikdy jsem nic neprodávala a nikdy jsem nic nekoupila, mou jedinou aktivitou byl jeden příhoz v jedné aukci, který byl ale překonán. Nemohu se dostat na svůj účet a nikdy mě nikdo neupozornil, že bych měla zaplatit jakýkoli poplatek - ostatně v obchodních podmínkách Aukra je uvedeno, že za registraci a přihazování se žádné poplatky neplatí.
Když jsem volala do společnosti APS, nebyli mi ochotni sdělit nic víc než to, že je třeba pohledávku co nejdříve uhradit, jinak se zvýší.
Považuji za své právo vědět, za co bych tyto peníze měla platit, a proč mě nikdo dříve neupozornil na jakékoli pohledávky. Nevíte, jak se toho domoci? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nechce se mi jen tak platit tisíc korun vůbec nevím za co.
Děkuju za odpovědi!

Pokud máš za "něco" platit dluh, musí ti ta agentura nejprve dát informaci, za co konkrétně ten dluh je.

Jakou formou ti ta zpráva přišla?
Jakou formou jsi po nich požadovala informace? Pokud jen telefonicky, je to chyba. Od tohoto okamžiku si vše dokladuj, komunikuj s nimi doporučenými dopisy , od kterých si schovávej lístky a kopie, v horším případě maily.
Normálně jim odpověz, že si nejsi žádného dluhu vědoma a že žádáš vysvětlení na jakém základě ten dluh vymáhají. Oznam jim, že pokud ti vysvětlení nepodají, budeš je považovat za podvodníky a podáš na ně trestní oznámení.

Děkuju za odpověď. Mluvila jsem s nimi telefonicky, ale problém je, že nevím, jestli se mám obracet na tu agenturu nebo na Aukro. V agentuře mi řekli, že mi k tomu víc neřeknou, že mají prostě jen pohledávku na služby od Aukra a víc o tom nevědí. Nicméně mají všechny moje údaje z toho Aukra..
A Aukro už to prý zase postoupilo té agentuře, takže vlastně nevím, co mi k tomu řeknou. A do soudu se mi teda upřímně pouštět nechce.

Vymahačské společnosti bych napsal dopis typu "žádného dluhu za služby Aukro.cz si nejsem vědoma a rozhodně ho nehodlám platit". Vymahačská společnost to pak může dát k soudu, ale jestli nemá dostatečné důkazy, tak to neudělá. Jednou jsem takto odmítl dluh společnosti NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o., a vymahačská společnost se už neozvala.

Děkuju za podporu a radu. Asi to tak udělám, prostě jim napíšu nějakej oficiální papír, že je žádám o písemné doručení a jinak neplatím. Trochu se bojím, aby pak ta 'jako' pohledávka nerostla a nevyletěla do nějakých závratných částek, ale tak snad ne - fakt jsem nikdy na Aukru neudělala nic k placení..

Aukro si žádné společnosti nenajimá jediné dluhy co ti můžou vymáhat je Dopisem a jen od aukra. Nějaký chudák si chce asi namastit kapsu, vůbec se snima o tom nebav pokud to není oficiální email od aukra nebo dopis od aukra. Provizi chcou jen za prodej a to ti taky příjde dopisem (každému uživateli ). Tobě by nic přijít nemělo protože si nic neprodala.

Dnes mi přišla zpráva od nějaké vymáhací společnosti,

Pokud to byl dopis,tak to naskenuj nebo ofoť a pošli do Aukra,jestli se někdo nesnaží zneužít jejich jméno.Pokud to byl mail,tak jim ho přepošli.A požádej Aukro o odpověď,o co vlastně jde.Doručovací adresu a jméno u Aukra máš pořád stejné jako při registraci?

SMSkou se rozhodně nezahajuje exekuce.Pokud to není doporučeně nějaká konkrétní výzva,nijak bych to neřešil.Ale na Aukru ať to raději dohledají a vyjádří se,jestli je na tom účtu nějaký problém nebo ne.Pokud v té SMS bylo i nějaké číslo účtu nebo odkaz kam zaplatit,předal bych to Policii jako pokus o podvod.Samotnou SMS ale asi nedohledají.