Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zamestnanec s ozp

Dobrý den.Předem děkuji za čas,který strávíte mým dotazem.Můj manžel je vlastníkem průkazky ozp 1. Stupně.Momentálně je zaměstnaný v chráněné dílně a dochází na lékařem přepsané rehabilitace.Zaměstnavatel mu zameškanou pracovní dobu ,kterou tráví na rehabilitaci ztrhává z dovolené.Moc vás prosím o zodpovězení dotazu,zda má zaměstnavatel na toto ze zákona právo.Mnohokrát vám děkuji za vaši odpověď a zároveń přeji všem krásný nový rok,zdraví,štěstí,lásku a porozumění. Zdravím Makkyna

Upravena velikost písmen. (L-Core)

Zaměstnanec je povinen návštěvy lékaře, rehabilitace apod. absolvovat
přednostně v mimopracovní době. Omluvené volno zaměstnavatel poskytne
v případě, že to nebylo možné např. kvůli ordinačním hodinám,
které se kryjí s pracovní dobou zaměstnance
a za podmínek, uvedených v odpovědi výše.

Na opakované rehabilatace se lze objednávat tak, aby do pracovní
doby nezasahovaly vůbec nebo jen minimálně.
(Např. u nás rehabilitace funguje od pondělka do pátku od 6.30 do 19.00 hodin.)

S jednorázovou akutní návštěvou lékaře asi nebude větší problém.
Ale s opakovanými pravidelnými návštěvami už problém být může.
Zaměstnavatel potřebuje, aby zaměstnanec pracoval, může být
problematické opakované výpadky zaměstnance nahradit.

Možná, že se zaměstnavatel snaží Vašeho manžela
motivovat k objednávání rehabilitací mimo pracovní dobu.

Já bych se pokusila se zaměstnavatelem dohodnout na nějakém kompromisu.
Je jasné, že se nepodaří všechny procedury absolvovat mimo pracovní dobu,
ale je také jasné, že nemusí být všechny v pracovní době.

To je ale debil, ten ředitel...

Njn .. on u nas neni dlouho,tak se chce nejspis zavdecit majitelum.Je mi jasne,ze by se to dalo resit,ale .. preci jen kdyz jsem videl jak dopadly tri chlapy co chteli/zalozili odbory .. zkratka zakonik prace se da vykladat ruzne a obycejny zamestanec,ktery nechce prijit o praci se maloceho dovola i kdyz je v pravu.