Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověd vs.dohoda

Dobrý den,
ráda bych poprosila, dříve, než se obrátím na právníka, o radu.

Můj bratr dostal od své zaměstnavatelky výpověď, která zněla takto : Cituji :

věc : výpověď pracovní smlouvy

text : tímto se dohodli na ukončení pracovní smlouvy dohodou dle par. 49 zákona č. 262/2006 Sb.Zákoníku práce ke dni 15.3.2014.
Dohoda byla sepsána ve třech vyhotoveních, z nichž dvě převzal zaměstnavatel a jedno zaměstnanec.

Dle mé účetní je tato výpověď neprávoplatná, protože se pere výpověď a dohoda. Odstupné, samozřejmě, nedostal. Dá se tento paskvil nějak řešit ?

Díky za info a Váš čas.

Lenka

Já se domnívám, že slovo "výpověď" v předmětu
nic nemění na obsahu vlastního dokumentu.

V textu stojí, že se strany dohodly na skončení pracovního poměru dohodou,
je uveden i § 49, který upravuje rozvázání pracovního poměru dohodou.

Pokud obě strany dokument podepíší,
vyjádří svou vůli zaměstnání ukončit dohodou k 15. březnu 2014
(zaměstnání skončí 15. března 2014).

---
Na odstupné vznikne nárok zaměstnanci, který obdrží výpověď od zaměstnavatele
podle § 52 písm. a) až c), nebo který rozváže pracovní poměr dohodou z týchž důvodů.
Důvod by musel být uveden v písemné dohodě.

Pokud bratr přistoupí na dohodu bez uvedení důvodu,
nevznikne mu nárok na odstupné
a v případě registrace na ÚP se mu bude krátit podpora.

Viz:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/za konik-prace/cast2h4.aspx#par49

---
Já bych na takovou dohodu nepřistoupila.