Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kto plati socialne a zdravotne pocas PN?

dodrý den,dne 30.8.2013 jsem podepsala 2 měsíční výpověd kterou mě dal zaměstnavatel.Od 18.9. 2013 jsem v pracovní neschopnosti,která stále ještě běží.Nyní mě přišlo oznámení od VZP-že není znám plátce pojistného od 1.10.2013-31.12.2013 na dotaz mě bylo řečeno,že od 1.10.2013mě odhlásili,kdo tedy platí socialní a zdravotní pojištění když jsem v prac.neschopnosti
Zmena predmetu, pôvodne: dotaz (fleg)

Pokud šlo skutečně o výpověď, zastavil se 30. září běh výpovědní doby
a pracovní poměr by podle mne měl stále trvat.
Skončit by měl až odpracováním zbytku výpovědní doby po skončení nemoci.

Jestli ale zaměstnavatel ukončil v době nemoci pracovní poměr neplatně,
byla by tazatelka musela zareagovat dříve (max. do 2 měsíců ode dne,
kdy mělo zaměstnání skončit).

V tomto ohledu bych doporučila obrátit se
se všemi podklady na právníka - specialistu na pracovní právo.

---
Teď by ale měla vyřešit hlavně zdravotní pojištění:
Zajít s potvrzením od OSSZ o výplatě nemocenského
na zdravotní pojišťovnu.

Nebo se obrátit na zaměstnavatele, aby to s pojišťovnou
vyřídil on (podle mne ji neměl odhlašovat).

Sociální pojištění nehradí nikdo, z nemocenského se neodvádí.

----
Poznámka:
Pořád mám pocit, že šlo o dohodu,
kterou řada lidí zaměňuje s výpovědí - obzvláště,
když dal podnět zaměstnavatel.

píši odpověd na můj problém.Dnes jsem byla na VZP- předloženín potvzením od CSSZ o dlouhodobé pracovní neschopnosti mě bylo řečeno,že zaměstnavatel,který ukončil prac.poměr k 30.9.2013 a zároven odhlásil soc.a zdr.pojištění,tak zapomněl nahlásit nemoc v ochrané lhůtě na VZP