Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kto plati socialne a zdravotne pocas PN?

dodrý den,dne 30.8.2013 jsem podepsala 2 měsíční výpověd kterou mě dal zaměstnavatel.Od 18.9. 2013 jsem v pracovní neschopnosti,která stále ještě běží.Nyní mě přišlo oznámení od VZP-že není znám plátce pojistného od 1.10.2013-31.12.2013 na dotaz mě bylo řečeno,že od 1.10.2013mě odhlásili,kdo tedy platí socialní a zdravotní pojištění když jsem v prac.neschopnosti
Zmena predmetu, pôvodne: dotaz (fleg)

Výpověď podepúisuje ten, kdo ji dává (v tomto případě zaměstnavatel).
Příjemce pouze potvrzuje převeztí (jeho podpis nevyjadřuje vůli ani souhlas).
Ev. mohlo jít o dohodu o rzvázání pracovního poměru (to není výpověď!!),
kterou podepisují obě strany.

Jestli šlo o výpověď a jestli jste zaměstnavateli do 31. října 2013 včetně
nesdělila, že na prodloužení netrváte, zastavila nemoc běh výpovědní doby
a zaměstnání skončí až odpracováním zbytku výpovědní doby po skončení nemoci.

Pokud jste ale dobrovolně (nebylo Vaší povinností na návrh zaměstnavatele přistoupit)
rozvázala pracovní poměr dohodou, skončilo zaměstnání dnem uvedeným v písemné dohodě
bez ohledu na nemoc.

---
Za osoby pobírající nemocenské hradí zdravotní pojištění stát.

Pro další odpověď potřebuji vědět, jestli šlo výpověď,
nebo jestli jste rozvázala pracovní poměr dohodou.
(Od toho se bude odvíjet další postup.)

Nyní mě přišlo oznámení od VZP-že není znám plátce pojistného od 1.10.2013-31.12.2013

od 30.9. jste již nebyla členem firmy tudiž tipuji že si to hradíte sama.

Ze zákona jsou všichni občané s trvalým pobytem na území Česka zdravotně pojištěni a mají tedy povinnost hradit každý měsíc zdravotní pojištění.
Zaměstnanci je zdravotní pojištění sraženo z hrubé mzdy a za odvod zdravotního pojištění je zodpovědný jejich zaměstnavatel.

1.10.2013 už jste nebyla zaměstnancem této firmy.

Dle mého názoru bylo určeno datum dva měsíce. To že jste byla nemocná natom nic nemění. Tudiž zdravotní a sociální platíte vy.

Z mého amatérského pohledu.
Za 1. Mohla byste prosím odpovědět na dotaz prvnímu rádci zda jste podepsala výpověď NEBO dohodu o rozvázání prac.poměru ?
Za 2. Odhlásila vás zdravotní pojišťovna ? Nebo kdo ? Jen tak ? Snad vám dali i nějaké konkrétnější informace jako např. Proč vás odhlásili ? Snad jste se na tak důležitou otázku zeptala.
Do kdy je nemocenská ?

Pokud šlo skutečně o výpověď, zastavil se 30. září běh výpovědní doby
a pracovní poměr by podle mne měl stále trvat.
Skončit by měl až odpracováním zbytku výpovědní doby po skončení nemoci.

Jestli ale zaměstnavatel ukončil v době nemoci pracovní poměr neplatně,
byla by tazatelka musela zareagovat dříve (max. do 2 měsíců ode dne,
kdy mělo zaměstnání skončit).

V tomto ohledu bych doporučila obrátit se
se všemi podklady na právníka - specialistu na pracovní právo.

---
Teď by ale měla vyřešit hlavně zdravotní pojištění:
Zajít s potvrzením od OSSZ o výplatě nemocenského
na zdravotní pojišťovnu.

Nebo se obrátit na zaměstnavatele, aby to s pojišťovnou
vyřídil on (podle mne ji neměl odhlašovat).

Sociální pojištění nehradí nikdo, z nemocenského se neodvádí.

----
Poznámka:
Pořád mám pocit, že šlo o dohodu,
kterou řada lidí zaměňuje s výpovědí - obzvláště,
když dal podnět zaměstnavatel.

píši odpověd na můj problém.Dnes jsem byla na VZP- předloženín potvzením od CSSZ o dlouhodobé pracovní neschopnosti mě bylo řečeno,že zaměstnavatel,který ukončil prac.poměr k 30.9.2013 a zároven odhlásil soc.a zdr.pojištění,tak zapomněl nahlásit nemoc v ochrané lhůtě na VZP