Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamítnutá reklmamace - Vada zboží je vlastnost

Před nedávnem jsem si koupil klávesnici. Všechno se na první pohled zdálo v pořádku. Když jsem ji začal používat, zjistil jsem, že na ní nefungují kombinace kláves (bez kterých se nedá obejít: CTRL + C; CTRL + V; CTRL + X; CTRL + ALT + DEL; ...). Proto jsem poslal zboží na reklamaci. Z reklamace se mi zboží vrátilo se zamítnutím reklamace s odůvodněním, že nefunkčnost kláves není vada, ale vlastnost klávesnice. Přitom vlastnosti klávesnice jsou uvedeny v technické specifikaci, kde není žádná zmínka o nefunkčnosti kláves, tudíž se musí jednat o vadu (ať už v dokumentaci či ve výrobku). Kdybych věděl, že klávesnice má tuto vadu, tak bych si ji v životě nekoupil. Klávesnici nemám ani 6 měsíců a přesto se nemohu s prodejcem domluvit o odstoupení od smlouvy. Jaká je podle vás obrana proti vyčůranému prodejci?

Přikládám manuál, ale já to v tom nevidím, vidí to někdo z vás?
BTW: před nákupem jsem si prošel celou řadu recenzí a nikde se nikdo o tom nezmínil (tak to může být kusová vada výrobku), ale czc to nijak neřeší, pro něj je to vlastnost!3-[

Nešlo mi to sem z neznámého důvodu vložit, proto je to bokem.

Než jsem sem napsal, tak jsem měl sto chutí to řešit přes COIku, ale říkal jsem si, že jsem nasraný, a že se raději někoho zeptám. První odpověď od
Dale Cooper mě dala poslední kapky do džbánku a můj džbánek trpělivostí přetekl. Hned jsem napsal na COIku. No uvidím, jak se dál vyvine.