Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamítnutá reklmamace - Vada zboží je vlastnost

Před nedávnem jsem si koupil klávesnici. Všechno se na první pohled zdálo v pořádku. Když jsem ji začal používat, zjistil jsem, že na ní nefungují kombinace kláves (bez kterých se nedá obejít: CTRL + C; CTRL + V; CTRL + X; CTRL + ALT + DEL; ...). Proto jsem poslal zboží na reklamaci. Z reklamace se mi zboží vrátilo se zamítnutím reklamace s odůvodněním, že nefunkčnost kláves není vada, ale vlastnost klávesnice. Přitom vlastnosti klávesnice jsou uvedeny v technické specifikaci, kde není žádná zmínka o nefunkčnosti kláves, tudíž se musí jednat o vadu (ať už v dokumentaci či ve výrobku). Kdybych věděl, že klávesnice má tuto vadu, tak bych si ji v životě nekoupil. Klávesnici nemám ani 6 měsíců a přesto se nemohu s prodejcem domluvit o odstoupení od smlouvy. Jaká je podle vás obrana proti vyčůranému prodejci?

Než jsem sem napsal, tak jsem měl sto chutí to řešit přes COIku, ale říkal jsem si, že jsem nasraný, a že se raději někoho zeptám. První odpověď od
Dale Cooper mě dala poslední kapky do džbánku a můj džbánek trpělivostí přetekl. Hned jsem napsal na COIku. No uvidím, jak se dál vyvine.