Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vrácení zboží

Dobrý den, minulí týden jsem zakoupil v kamenném obchodě planeo elektro HDMI kabel se zalomenou koncovkou do televize, po rozbalení a vyzkoušení jsme zjistili, že kvuli ostatním konektorům nelze do televize zastrčit (kvuli zalomení není prostor). Dnes byl v obchodě můj otec vrátit zboží ale nevzali si ho. Chtěl jsem se proto zeptat, zda je vše vpořádku nebo jestli se mohu dožadovat vrácení zboží (jde mi o zákonem danou lhůtu 14ti dní).

Na vrácení zboží do 14 dnů máš právo jen tehdy pokud kupní smlouva byla uzavřená prostředky komunikace na dálku. Pokud byla uzavřená v kamenné prodejně právo máš jen tehdy pokud tu možnost sám obchodník nabízí a splňuješ jeho podmínky.

Vzít to zpátky nemusí,ale požaduj sepsání normální reklamace,že je výrobek vadný.Do půl roku by oni měli prokazovat,že tam ta vada už nebyla hned.Prodejna to musí sepsat a do 30 dnů reklamaci vyřídit.Tj.opravit,vyměnit za jiný kus nebo vrátit peníze.Nebo taky zamítnout.

Taky jsem to tak pochopil. Většina slušných obchodníků (Datart, Planeo apod. to většinou umožňují) nabízí, pokud přinesete nepoužité zboží, doklad a přijdete neprodleně (ne za měsíc), výměnu za jiné zboží naprosto bez problémů. Zatím jsem s tím neměl nikdy problém, ať už jsem se třeba seknul v kupování botů (v prodejně jakš takš, ale doma s tlustší ponožkou tlačily), nebo u jakékoli drobné elektroniky. Vybral jsem si jinou věc (nebo velikost), slušně poděkoval a bylo...
Není to útok, ale pokud tam pán naběhnul, u pokladny vykřikoval "PENÍZE, mám na to právo, PENÍZE", jak už jsem se také párkrát osobně setkal, nedivím se, že jej personál poslal, kam slunce nesvítí, výměna za jiné zboží je totiž pouze dobrá vůle prodejce a to je třeba si uvědomit... Ale podrobnosti nevímě, takže se můžeme jenom domnívat.

po rozbalení a vyzkoušení jsme zjistili, že kvuli ostatním konektorům nelze do televize zastrčit

Takže rozerval obal a teď by to chtěl vrátit - obávám se, že by měl smůlu u drtivé většiny kvelbů, protože, jak správně uvádíte, obvykle vyžadují vrácení zboží nepoužitého v původním obalu.