Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocenská a konec prac. poměru - dotaz

Ahoj, moje mamka má sjednán pracovní poměr na dobu určitou do 30.6.2014, ale od května je v pracovní neschopnosti až do konce července. Do nového zaměstnání nastoupí až 25.8.2014.

Chtěli bychom se zeptat, jak se postupuje v tomto případě...

1) končí vůbec pracovní poměr, když je stále na nemocenské?
2) po ukončení prac. poměru, je nutné se někam hlásit?
3) mamka nevyčerpala žádnou dovolenou (asi 18 dní) - dá se nějak proplatit?

Moc děkuji za odpověď...

Ahoj, ještě jeden dotaz, mamka je v pracovní neschopnosti od 3.3.2014 doposud, ale pracovní poměr mi skončil 30. 6. Kam má zasílat potvrzení o neschopnosti (papír kvůli penězům)? Na SSSZ jí řekli, ať ten papír posílá dál dosavadnímu zaměstnavateli. Děkuji za odpověď.

To je zvláštní, že v maminčině škole nikdo není.
Ve školách se během prázdnin opravuje, maluje, uklízí, ...
o prázdninách tam tedy někdo bývá alespoň dopoledne
(u nás býval sekretariát od 9.00 do 12.00 a školník
podle toho, jak pracovali malíři nebo řemeslníci).

Tak mamince poraďte, aby "lístek na peníze"
zaslala doporučeným dopisem a uchovala podací lístek.
Škola má přebírání pošty určitě nějak zařízeno.

Ahoj, tak nastal problém - nemocenská nepřišla - volali jsme proto na sssz a zde nám řekli, že nedostali žádné podklady (i když jsme je bývalému zaměstnavateli poslali). Volali jsme proto do bývalého zaměstnání a zde nám bylo řečeno, že s potvrzením nic nedělali, protože účetní řekla, že to není jejich věc, protože mamka je bývalý zaměstnanec. Ale prý to tedy na sssz doručí.

To jsem zvědav, kdy nám nemocenská přijde.