Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pošta udělala chybu

Dobrý den prodal jsem předmět na bazaru 2800 kč poslal jsem dobírkou ale poštovní úřednice udělala chybu všiml jsem si toho po týdnu když mi nedošla složenka ona si nevšimla popsaného balíku a ani složenky nalepené ze spodu a balík odeslala jako doporučený kupující nekomulikuje co s tím děkuji ,podací lístek mám mám tam sice vypsané částky ale je to přetisknuté na nuli děkuji

Tohle je těžké. Bude se to blbě prokazovat. To, zda kupující za zásilku poště zaplatil nevíte? Zřejmě ale ne.
Na jednu stranu - částku na podacím lístku máte, ale nikdo neprokáže, že jste si ji tam nedopsal potom. Baba co to přijímala, bude třeba tvrdit, že si toho nevšimla, bude-li si to vůbec pamatovat.
Zahajte reklamační řízení, ideálně co nejdříve.

on je problém v tom,že pošta-prepravca si v podstate úlohu splnil,zásielku ako doporučenú dopravil,tu je problémom dokázať to,že zásielka nebola dopravená ako dobierka,takže škoda nevznikla v súvislosti s prepravou,ale s tým,že zásielka nebola dopravená a ani prevzatá ako dobierka,zrejme ani zaúčtovaná ako dobierka,len ako doporučená zásielka,takže ani v podstate nebola účtovaná a ani poskytnutá služba od pošty-dobierka.....pošta sa môže vyhovoriť,my sme prevzali a účtovali službu doporučená zásielka,pokial to chcel odosielatel riešiť ako dobierku,mal na zámenu služby upozorniť hneď,nie až za x -dní,v tom je ten problém,jednoznačne preukázať,že pošta miesto dobierky doručila zásielku len ako obyčajnú doporučenú....takisto môže byť právne riešený aj adresát za paragrafy ohladne zatajenie a neoprávneného užívania cudzej veci a neoprávneného obohatenia/viz napr. obdobné niečo keď nájdeš peniaze,neodovzdáš ich a nejaká priemyselná kamera ťa nafilmuje a policia ťa následne vypátra/,tu takisto musel adresát vedieť,že niečo kupuje,nie dostáva zadarmo.....

ještě mi řekla to si to doma může dopsat každý druhý

Bohužel, má pravdu; lidi jsou vychcaní a divil byste se, kolik jich podobné finty zkusí. Vy tvrdíte, že jste chtěl posílat na dobírku - bohužel již není jak to dokázat.
Vyzvěte písemně kupce k platbě, nebude-li reagovat, tak trestní oznámení. Jiná cesta asi není.