Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď

Dobrý den manželka pracuje jako servírka ,smlouvu má na dobu určitou do 31.12.2014 má sehnanou lepší práci kde nebude muset dělat 220 hodin aby měla nějaký plat a chce podat výpověď je nám jasné písemně doporučeně když se budem řídit zákonem sepíšem dvouměsíční výpovědní lhůtu výpověď odešlem v pondělí 6,10 dojde jim 7,10 tak v práci skončí 7,12,2014 moc děkujeme

Nejsou má své směny volají i mimo ně když potřebují nic si nemůžem naplánovat,byla zaměstnána jako servírka ve smlouvě je
bude vykonávat pro společnost
práce číšníce a kuchařky
úklidové práce v užívaných prostorách
další práce s provozem a vykonávat vše dle pokynů vedoucího
tak beru servírka si po sobě uklidí ale vytírat být buzerován abych lítal kolem penzionu a zaléval kytky dnes manželka pracuje od 7:00 a ještě není doma plat po třech měsících ji zvedli o 5 korun na hodinu hned další měsíc ji to stáhli protože měla více hodin a na otázku proč ji to ztáhli odpověď nejsou akce přitom tam jsou celou sezonu strhávají ji obědy ale na oběd nemá čas jo ty tři měsíce na začátku se chovali jinak

A proč manželka prostě neřekne, že bude pracovat 40 hodin denně podle zákoníku práce? Ať mi nikdo netvrdí, že si nemůže vzít obědovou pauzu. Ať se prostě sebere a jde - co oni udělají? Připoutají ji tam řetězem? Po 8,5 hodinách odchod domů a hotovo.

Jaký si to člověk udělá, takový to má. Že vaše manželka zůstává v práci nad rámec pracovní doby, je jen její rozhodnutí. A pokud může najít jinou práci, tak je hloupost, že zůstává. A že podepisuje nesprávné výkazy, je taky jen její hloupost. Vy se tu všem snažíte vsugerovat, že nemá na výběr a musí to dělat. A všichni, kdo tvrdí opak, jen nevědí, jak to v tom "opravdovém" světě chodí. Nesmysl. Každý má takový život, jaký si zařídí. Já bych z takové práce vypadla nejpozději po první výplatě, vynadala bych si, že jsem tam vůbec tak dlouho zůstala, našla bych si jinou práci a nemusela bych rok brečet, jak mě někdo vykořisťuje.

Tak ať se prostě po 8 hodinách práce sebere a jde domů.Vyhodit ji za to nemůžou,protože jen dodržuje zákoník práce.
A když se jí budou chtít zbavit,tak ji třeba pustí hned dohodou,což vlastně chce.
A nejdéle po 5 hodinách od začátku směny ná nárok na přestávku na oběd,tak to ať taky vyžaduje.Za nějakých 30 korun/hod bych taky nedělal.Jestli potřebují přesčas,tak ať ho domluví a řádně zaplatí.