Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem majiteli bytu chodí upomínky... odstěhovat se?

Dobrý den,
potřebovala bych poradit co dělat.
Jsme v pronájmu v bytě a majiteli bytu chodí každou chvíli upomínky, že má někde něco neuhrazené. Naposledy přišla obálka, kde byl uveden odesílatel B4B inkasso. Zjistila, jsem si, že je to inkasní společnost, která se zabývá vymáháním dluhů.
Bojím se, aby na majitele nebyla uvalena exekuce (má na této adrese pořád trvalé bydliště).
POkud se dostane do exekuce, jsem nějak ohrožena i já jako nájemník? Může exekutor sebrat i mé věci?
Nevím, zda zůstat, nebo urychleně hledat nové bydlení. Prosím poraďte.
Moc děkuji.

Což zavolat přímo těm exekutorům a oznámit jim,že majitel na uvedené adrese nebydlí a nemá tam ani žádné věci.Případně že to doložíte smlouvou o pronájmu bytu.Že jim to taky jako voláte sami z dobré vůle kvůli tomu,že nevyzvedává poštu,protože tam není.Jestli víte jeho adresu,neváhal bych jim ji poskytnout-kvůli té poště.

podle čeho poznám, zda je to platná smlouva? nemyslím tím datum a tak... a ještě dotaz. zjistili jsme, že jde o dluh u čezu. zálohy máme od začátku napsané na sebe. je možnost, že mohou odstřihnout od elektřiny nebo plynu i nás?

Podmínkou je že pronajimatel je opravdu vlastníkem nemovitosti, že se nejedná o smlouvu podnájemní která vyžaduje souhlas pronajimatele (pokud nájemce nebydlí s podnájemcem). Jestliže máte energie napsány na sebe a zálohy/vyúčtování jsou hrazeny, tak nemohou energie odstřihnout.

prečo by nemohli ? pokial je podlžnosť na odberové miesto ako také,dodavatel elektriny ho odpojí až do vybavenia podlžnosti a vôbec ho nebude zaujímať,kto tam momentálne býva,jeho bude zaujímať uhradená/neuhradená pohladávka na zriadené odberové miesto a to isté sa týka toho,keď dodávatel elektriny poverí niekoho vymožením pohladávky,ktorá vznikla,tá bude znovu na zriadené odberové miesto,nie na obyvatela xy,ale na konkrétne odberové miesto....ak majú písané energie na seba,mali si pri prepise zistiť ,či tam nieje nejaká ťarcha v podobe nedoplatkov a tie buď uhradiť,alebo trvať na tom,že prepis na seba spravia až po vysporiadaní nedoplatkov,teraz nemusí nikoho zaujímať,že od určitej doby hradia,pokial dodávatel elektriny začal vymáhať starý nedoplatok,nikoho nebude zaujímať terajšie uhrádzanie,pokial sa starý nedoplatok neuhradí a pokial sa neuhradí,tak kludne dôjde k odpojeniu odberového miesta až do doby uhradenia pohladávky........dodávatela obvykle nezaujíma ,kto kde býva,nebýva,jeho zaujímajú úhrady za konkrétne odberové miesto,ktoré má svoje číslo a pod týmto číslom evidujú všetky platby/preplatky/nedoplatky

takovýchle telefonátů a výmluv si ten exekutor nas*re kýbl denně.

Pokud ty inkasní agentury to předaj opravdu k exekuci, bude určitě nejdřív soud, který jí bude muset povolit.

Tady jak psal Karel, oznamte to že jste tam v podnájmu tý vymáhací agentuře.Tím se ale jen sychrujete dobrý pocit že se Vám nic nestane a až příjde exekutor můžete to použít jako "výmluvu", kterou Vám ale většinou "nesežere".

K soudu, který bude rozhodovat o exekuci vy jako podnájemník nemáte možnost jít, leda že by Vám majitel řekl že se soud koná.když Vám to nepoví vy pak na základě podnájemní smlouvy a dalších důkazů budete muset požádat o vyřazení svých věcí z exekuce.

Jinak pokud je to nějaký velký dluh, tak počítejte i s možností že objekt, ve kterém máte podnájem zabaví celý.

jestli je to jen nějakých pár tisíc, platí co jsem psal výše.Jinak koukněte na paragraf 66 exekutorského zákona.Na jeho základě berou právě i věci které dlužníkovi nepatří.

Já bych se stěhoval...to závěrem

Bohužel toto je školní případ. Bydlíte v bytě potencionálního dlužníka. Takže určitě jako na první adresu příjde exekuce právě do tohoto bytu. Jestli tam máte své věci,radím rychle přestěhovat jinam,na to, co tam dál budete mít své je nutné mít doklad o koupi na své jméno. V případě,že exekutor olepí i nějakou vaši věc,je nutné požádat o vyjmutí z exekuce,určitě nedoporučuji ji prostě odnést. Nejlepší je,ale se odstěhovat.

A co majitel? Komunikuje s tebou a nějak to vysvětluje nebo dělá mrtvého brouka, nekomunikuje a ty ani nevíš, kde opravdu bydlí? Už jsi mu sdělila, že máš obavy z návštěvy exekutora a uvažuješ kvůli tomu o přestěhování? Doufám, že se do podobné situace nedostanu, ale asi bych už dávno hledal jiný byt.

Já tohle kdysi řešil z bývalkou.Odstěhovala se,ale nezměnila trvalý pobyt.Když jí přišel obyčejný dopis od exekutorů,tak jsem ho vzal,škrtnul adresu,napsal Zpět-Adresát se odstěhoval a hodil do poštovní schránky.Za pár dní jsem zavolal těm exekutorům a vysvětlil jim,že tam už pár let nebydlí a dal jim novou adresu,kde by mohla být.Od té doby byl pokoj,asi si opravili tu adresu a posílali to přímo na tu novou.

Exekútorovi je jedno, že vtrhne do uzamknutého, tebou prenajatého bytu pričom exekučne, za účasti PC, zápisom do úradnej listiny zhabe aj tvoj majetok o ktorý sťahovákmi obratom prídeš. .... Súď sa.