Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Darovací smlouva

Dobrý den,tvořím darovací smlouvu na pozemek,kde jsou tři majitelé každý vlastní 1/3 pozemku.Ve smlouvě mám formulaci " je vlastníkem 1/3 pozemku p. č.: xxxx o výměře 5653m2 ". A teď si nejsem jistý s tou výměrou,pozemek má podle p.č. výměru 16959m2 čili je to správně ,že ve smlouvě uvádím tu 1/3 té výměry tedy 5653m2?
Nebo to má být " je vlastníkem 1/3 pozemku p. č.: xxxx o výměře 16959m2".Díky všem za radu.

pokial nieje súdom presne vymedzené ktorú konkrétnu časť vlastní konkrétny vlastník,tak platí "je vlastníkem 1/3 pozemku p. č.: xxxx o výměře 16959m2".....,jedine pokial by ste si presne zmluvou určili všetci vlastníci,kto ktorú konkrétnu časť vlastní,vtedy by si mohol darovať tú presnú konkrétnu tretinu pozemku,inak daruješ len tretinový podiel na celkovom pozemku,nie jeho presne určenú konkrétnu tretinu....

Určitě jde o tu ideální třetinu.Což je dost nanic,protože o všem rozhodují všichni.Když se ostatní dva domluví,že to třeba rozorají a budou tam pěstovat brambory,Ty s tím s jednou třetinou moc nenaděláš.Darovat nebo odkázat podíl ovšem můžeš,prodat asi ne bez souhlasu ostatních.
Nejlepší by bylo se s ostatními domluvit a nechat pozemek zaměřit a rozparcelovat na jednotlivé díly s číslem pozemku.

budeš vlastníkom 2/3-nového podielu z celého pozemku,to je trošku rozdiel oproti pojmu vlastníkom dvoch tretín pozemku,pokial nemáte medzi sebou súdne vysporiadané,ktoré konkrétne tretiny pozemku kto z vás troch konkrétne vlastní,tak vlastníš len podiel z celku,ale bližšie neurčený,aby si bližšie pochopil o čo sa jedná,tak si predstav že traja ludia vlastnia ako spolupodielnici trojizbový byt,pokial každý z nich vlastní 1/3 z celého bytu,neznamená to,že každý z nich vlastní jednu izbu,ale každý z nich vlastní 1/3 z každej izby,1/3 z chodby,záchodu,predsiene,kúpelne,ideálne by bolo súdne/notársky vysporiadať,aby sa to rozdelilo tak,že každý spoluvlastník by aj papierovo vlastnil jednu izbu a až potom aby jednu tomu druhému tú konkrétnu izbu daroval,takže spoluvlastníci zostanú dvaja a jeden z nich bude vlastniť jednu konkrétnu izbu a druhý dve konkrétne izby/jednu svoju ako 1/3 a druhú ako získanú darovaním/,to isté by sta mali aj vy spraviť s pozemkom,vysporiadať to tak,aby každý vedel,že odtial sem je to moja tretina,od napr. tohto kríčka po hentú lavičku je druhá tretina a tú dostanem darovacou zmluvou atď....

Darovacia zmluva v prípade troch spolumajiteľov (darcov) je diabolsky právny problém v prípade vymáhania vrátenia daru niektorého z radov obdarovaného podľa platného Obč.zákonníka.
---
Spolumajiteľstvo, pokiaľ nie je vymedzené na základe znaleckého posudku z odboru je recipročné, pritom je absolútne jedno, kto a aký podiel z obdarovaných užíva.
--
Kto-že si trúfa vypracovať "ľavou zadnou" takúto darovaciu zmluvu?