Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kolikrát mohu dostat smlouvu na dobu určitou?

Dobrý den,
chci se zeptat, kolikrát mi ještě může zaměstnavatel dát smlouvu na dobu určitou.
Dnes jdu podepsat další smlouvu, tak bych rád věděl, čím bych se mohl případně bránit u zaměstnavatele.

1. smlouvu jsem měl od 1.11.2011 do 30. 4. 2012
1. prodloužení jsem měl od 1. 5. 2012 do 31. 12. 2012
2. prodloužení jsem měl od 1. 1. 2013 do 31. 12. 2013
3. prodloužení mám 1. 1. 2014 do 31. 12. 2014.

Neměl bych už mít smlouvu na dobu neurčitou?

Prosím o rychlou radu, jelikož jdu za pár hodin podepsat další smlouvu a chtěl bych vědět co a jak.

Moc děkuji za odpovědi.

Sjedná-li zaměstnavatel se zaměstnancem trvání pracovního poměru na dobu určitou v rozporu s odstavcem 2, a oznámil-li zaměstnanec před uplynutím sjednané doby písemně zaměstnavateli, že trvá na tom, aby ho dále zaměstnával, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

Takže by mělo stačit zaměstnavateli oznámit, že máte zájem o další zaměstnání a už současná smlouva se bude považovat za smlouvu na dobu neurčitou. Nový podpis tak nebude nutný.

Smlouvu na dobru určitou může být opakována nejvýše dvakrát.
Celková doba pracovního poměru na dobu určitou mezi týmž zaměstnavatelem a zaměstnancem nesmí přesáhnout tři roky ode dne vzniku pracovního poměru (myšlen na dobu určitou). Viz §39 odst. 2 zákoníku práce

To je sice hezké, leč v praxi to funguje úplně jinak - takový člověk dostane automaticky punc "problémový zaměstnanec" a zaměstnavatel jej při nejbližší možné příležitosti propustí.
Ze svýho okolí znám 3 lidi, co se cca za poslední 4 roky takhle ozvali (byli u různejch zaměstnavatelů) a všichni tři byli nejdéle do 8 měsíců propuštěni, jednoho vyhodili dokonce během pár týdnů. Nedostali ani kačku odstupnýho, všichni podepsali výpověď dohodou - mezi 4 očima jim totiž bylo pohroženo, že když nepodepíšou, už je v okrese nikdo nezaměstná, protože jim zaměstnavatel "udělá reklamu".