Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2x vybraná dobírka(pošta chce dobírkovou částku zpět?)

Zdravím vás, poprosím vás o radu.
Jsem na poště něco posílal na dobírku, asi 4měs zpátky, a dneska mi volali že mi to vyplatily 2x, že prý jsem ty peníze vyzvedl a pak jsem to reklamoval -> jak ?...že prej chtěj ty peníze zpátky. Co s tím.
-když mi volali ohledně reklamace, tak jsem jim řekl, že jsem peníze už pravděpodobně vybíral, bylo mi řečeno že ne, že si je mám vyzvednout.
Nemá to zaplatit ten co tu chybu udělal ?

"-když mi volali ohledně reklamace, tak jsem jim řekl, že jsem peníze už pravděpodobně vybíral, bylo mi řečeno že ne, že si je mám vyzvednout.
Nemá to zaplatit ten co tu chybu udělal ?"

Ano, má to zaplatit ten, co tu chybu udělal. Problém je ten, že tu chybu jste udělal vy a bez skrupulí jste si šel vyzvednout peníze, které nebyly vaše, protože své jste si už vybral. Takže teď je tam zase půjdete vrátit.
Co je na tom nepochopitelné ?

Peníze nejsou vaše, vraťte je. Určitě jste při výplatě podepisoval prohlášení. V tom prohlášení stojí cosi ve smyslu, že prokáže-li se výplata dvojí výplata částky, tak to poště vrátíte.
Dvojí výplatě je zabráněno několika mechanismy, ale může k ní ojediněle dojít. Konkrétní dohledatelnou chybu nemusel nikdo udělat a mohlo se stát.
Ostatně - vy byste měl z takových peněz radost a potěšily by vás? Mě tedy ne a vůbec bych nekalkuloval s jinou možností, než je vrátit.

Ne,rozhodně je lepší je nevracet,chvilku se radovat z bezpracného zisku a pak čekat,že třeba i za několik let přijde obsílka od soudu nebo exekučního úřadu navýšená o několik tisíc korun.Dělají to nemocnice pro nezaplacení třeba jen 30 korun,proč by to nemohla udělat i pošta?Důkazy o dvojím převzetí asi má.