Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je to za auto? Nehledá ho někdo?

V ulici, kde bydlím, stojí osobní auto. Už asi dva měsíce. Celkem tam nevadí, nestojí nikde, kde by to bylo zakázáno, technickou prohlídku má platnou a je to v lokalitě, kde obvykle není nouze o místo k zaparkování. Ale má RZ z jiného kraje a není obvyklé, aby auta tady tak dlouho parkovala a nikdo se o ně nestaral. Koukal jsem se na stránky ČKP, pojištěné je, údajně lze podle RZ zjistit i majitele, to se mi nepodařilo, ale až tak dalece mne to nezajímá. Jen mne napadlo, jestli si to auto někdo "nevypůjčil", tady ho neodložil a jestli ho majitel neshání.
Tak se chci zeptat, jestli neexistuje nějaká webová stránka, kde by byly zveřejňované RZ pohřešovaných aut, že bych se tam kouknul.

Takovýhle s prominutím aktivní blbce opravdu miluju. Co je komu po tom jaký stojí na ulici auto? To je jako když já jsem nedávno koupil auto (už skoro veterána) a nechal jsem ho nehnutě asi měsíc a půl na ulici před mou bytovkou, než jsem ho uklidil do garáže. Značky i platnou technickou mělo a za měsíc na mě zvoněj policajti, že jeden nejmenovanej soused nahlásil že tu stojí "podezřelé vozidlo" (jenom jsem potvrdil že je moje a odešli).
Ale co je komu kurva po tom, že stojí na ulici delší dobu nějaký auto? Když by bylo kradený (mizivá šance) a už tam takovou dobu je, tak se dřív nebo pozdějc najde i bez aktivních sousedů. A ještě se bude někdo cizí starat o to jestli má platnou pojistku???

Existují různé stránky, třeba tahle:
parkujes.jakprase.cz
tak mne napadlo, jestli neexistuje podobná, veřejně dostupná stránka, kde by byla zveřejněná hledaná auta (nemusí být zrovna kradená, třeba se mi doneslo, že jeden co mu Němec schovává věci zapomněl, kde zaparkoval a auto mu musela najít policie nebo třeba někomu ukradli auto, povozili se v něm, odstavili ho někde, kde to bylo zakázané, odtahovka zafungovala a asi za dva roky se majitel dozvěděl, kde si ho má vyzvednout. Mezitím naskákaly poplatky za uložení na odstavném parkovišti a přihlásila se i pojišťovna co už majiteli vyplatila pojistku za ukradení, že chce zpátky peníze. Nebo se mohlo stát, že tu někdo zaparkoval aby si došel do blízké nemocnice, už si ho tam nechali, třeba tam umřel a teď to auto mohli hledat dědici).
Ještě si o mně myslíš, že jsem aktivní blbec?

Poslední zpráva:
V naší ulici se objevily přenosné značky "Zákaz zastavení" že se mělo k určitému datu dít čištění ulice. Byl jsem zvědavý, co se s tím autem bude dít. A ten den se auto přesunulo za roh. Tak se asi k němu přece jen někdo hlásí.