Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je to za auto? Nehledá ho někdo?

V ulici, kde bydlím, stojí osobní auto. Už asi dva měsíce. Celkem tam nevadí, nestojí nikde, kde by to bylo zakázáno, technickou prohlídku má platnou a je to v lokalitě, kde obvykle není nouze o místo k zaparkování. Ale má RZ z jiného kraje a není obvyklé, aby auta tady tak dlouho parkovala a nikdo se o ně nestaral. Koukal jsem se na stránky ČKP, pojištěné je, údajně lze podle RZ zjistit i majitele, to se mi nepodařilo, ale až tak dalece mne to nezajímá. Jen mne napadlo, jestli si to auto někdo "nevypůjčil", tady ho neodložil a jestli ho majitel neshání.
Tak se chci zeptat, jestli neexistuje nějaká webová stránka, kde by byly zveřejňované RZ pohřešovaných aut, že bych se tam kouknul.

V tom článku se píše (například):
...Stačí zadat několik základních údajů (datum nehody, SPZ) a zobrazí se vám kontaktní údaje. Tato aplikace je právně nezávadná a najít ji můžete zde v sekci Informační středisko pro poškozené....
O VIN se tam nepíše. Možná je to myšleno, že pojištovně (tu mi to našlo) sdělím SPZ/RZ a oni pak majitele vyhledají. A protože mi žádnou škodu nezpůsobil (zkusmo jsem jako datum nehody zadal to dnešní), tak je nebudu buzerovat.

Bez PČR to prostě 100% nijak nezjistíš. Buď chceš odvést pořádně svou "občanskou povinnost", zavoláš jim a popíšeš přesně to, co píšeš zde (není to žádné otravování, neberou to tak a v každé občanské společnosti je to samozřejmostí), nebo se na to úplně vykašli a nech to osudu, on se o to auto někdo časem postará...

Žádná třetí cesta není, aplikace, volně přístupné databáze apod. jsou pouze orientační a data do nich jsou dodávána s docela značným zpožděním (kvůli pátrání po osobnách apod.).

P.S. Nemyslím to zle, ale pochopil-li jsem správně, že máš nutkání se chovat jako "řádný občan", tak postup je jasný a jediný tutově ověřený...

No jedna cesta by ještě byla.Pokud nechceš vypadat jako zlý soused,který se stará o co nemá a otravuje bezdůvodně,tak zavolej na městskou policii,že se kolem toho auta motají opakovaně podezřelé osoby a snaží se ho asi otevřít,ať se na to podívají a informují majitele.Viděl jsi je případně večer,takže je nepoznáš.
Kdyby bylo to auto v pátrání nebo mělo třeba falešné RZ,tak oni to zjistí.

Skutečně je nejlepším řešením policie. Není třeba se bát. Určitě se na to přijedou podívat. Kdyby bylo kradené, tak mají vyřešen případ bez námahy. Málo kdy se jim takto daří. Měl jsem před mnoha lety podobný případ. Auto s pražskou RZ (u nás neobvyklé) stálo částečně před mým vjezdem. Týden jsem kolem jezdil na centimetry a pak jsem šel na policii požádat o pomoc. Slíbili, že majitele seženou a druhý den bylo auto přeparkované. Škoda, že neřekli jméno majitele, rád bych si to vyřídil sám - fakt to byla kočka :)

Kdyby bylo kradené, tak mají vyřešen případ bez námahy.

Takhle bych to neviděl. Případ není vyřešen nalezením kradeného auta, policie se musí pokusit zjistit pachatele a zajistit důkazy, aby ho v případě ustanovení mohl soud odsoudit.

Ale vždyť ti tady odpovězeno bylo, že aplikace a registry sice existují, ale ani zdaleka takové, jaké má policie. Jediné tutové řešení je PČR. Že ty zarytě odmítáš (nevím proč) kominkaci s policií ze mě dělá BFU? :-) Pro mě za mě se na to třeba vykašli, mně je to celkem jedno, ale když už jsi tak všímavý (na čemž nevidím nic špatného), tak opravdu nechápu, proč už tu "občanskou povinnost" nechceš dotáhnout do zdárného konce a plísníš nás tu za to, že ti nikdo neposkytne databázi, která se rovná té policejní. Protě taková neexistuje...! :-)

Veřejně přístupná databáze jen podle RZ asi nikdy nebyla a nikdy nebude.Nebo chceš,aby si každý hned vyhledal podle RZ zaparkovaného před Tvým domem,kdo jmenovitě Tě právě přijel navštívit?To by asi nevymýšleli ani nové RZ,z kterých se nedá zjistit ani kraj majitele vozidla.Prý kvůli ochraně osobnosti.
Už to chápeš?

To, že s námi něco cloumá je jen tvé zbožné přání :-) Já jsem klidný jako želva... Jen pořád nechápu tyto formy dotazů, kde chce někdo poradit a pak vlastně o radu nestojí, protože on chtěl vědět "jak svařit hliník elektrodou" a nezajímá ho, že je mnohem lepší si to nechat svařit TIGem, protože pro jeho svár není elektroda vhodná... Ne, on CHCE poradit ELEKTRODU a nějaké TIGo ho nezajímá, nechápete?

Příště tedy prosím vol lépe dotaz, například že hledáš tu a tu databázi a fertig. Když si odpustíš omáčku ohledová auta, které ti leží na srdci, nikdo nebude hledat jiná řešení ;-)

Pro informaci: Poslal jsem emajl místní městské policii a odpověděli mi, že tohle auto nikdo nehledá. Tak tím je to pro mne vyřešené (až uplyne platnost technické prohlídky a to bude někdy v příštím roce, tak by se to auto dalo nahlásit jako vrak). Ale stejně je to zajímavé, je to starší VW Golf, ale zvenku vypadá zachovale, že ho tu majitel tak dlouho nechává stát.
Jinak k městské policii - představuji si, že městský policajt by měl (pěšky) procházet svěřený rajon a mělo by stačit, kdybych ho potkal (a třeba by měl ten rajon přidělený, tak bych ho osobně znal), že bych se mu o tom zmínil, a asi bych ani nemusel, takových nezvyklých věcí by si měl sám všimnout, a bylo by to vyřešené.
Ale asi si to představuji špatně a úkoly městské policie jsou jiné.

Takovýhle s prominutím aktivní blbce opravdu miluju. Co je komu po tom jaký stojí na ulici auto? To je jako když já jsem nedávno koupil auto (už skoro veterána) a nechal jsem ho nehnutě asi měsíc a půl na ulici před mou bytovkou, než jsem ho uklidil do garáže. Značky i platnou technickou mělo a za měsíc na mě zvoněj policajti, že jeden nejmenovanej soused nahlásil že tu stojí "podezřelé vozidlo" (jenom jsem potvrdil že je moje a odešli).
Ale co je komu kurva po tom, že stojí na ulici delší dobu nějaký auto? Když by bylo kradený (mizivá šance) a už tam takovou dobu je, tak se dřív nebo pozdějc najde i bez aktivních sousedů. A ještě se bude někdo cizí starat o to jestli má platnou pojistku???

Zas tak úplně bych to nedsuzoval, i toto je znakem občanské společnosti (samozřejmě nevíme jaké měl zadavatel pohnutky). Píšu to proto, že nesouhlasím s tvým

Když by bylo kradený (mizivá šance) a už tam takovou dobu je, tak se dřív nebo pozdějc najde i bez aktivních sousedů.

Jednak jsou i případy, že si floutci auto "vypůjčí" a po svezení někde odstaví, nebo auto ukradnou zloději za účelem spáchání jiné trestné činnosti a pak dopadne stejně, takže tak úplně "mizivé", jak píšeš to není. A pak nevidím jediný důvod, proč by se mělo hledat "později", když se může najít "dřív"? Jako majitel bys jistě ocenil, pokud by se našlo na základě toho, že si někdo splní občanskou povinnost...

V zemích jako Kanada nebo Austrálie, Holandsko, Dánsko apod. je toto naprosto běžné a myslím,že tam mají k bolševismu docela dost daleko, takže bych to, jak píšu, zas tak nezatracoval...

Existují různé stránky, třeba tahle:
parkujes.jakprase.cz
tak mne napadlo, jestli neexistuje podobná, veřejně dostupná stránka, kde by byla zveřejněná hledaná auta (nemusí být zrovna kradená, třeba se mi doneslo, že jeden co mu Němec schovává věci zapomněl, kde zaparkoval a auto mu musela najít policie nebo třeba někomu ukradli auto, povozili se v něm, odstavili ho někde, kde to bylo zakázané, odtahovka zafungovala a asi za dva roky se majitel dozvěděl, kde si ho má vyzvednout. Mezitím naskákaly poplatky za uložení na odstavném parkovišti a přihlásila se i pojišťovna co už majiteli vyplatila pojistku za ukradení, že chce zpátky peníze. Nebo se mohlo stát, že tu někdo zaparkoval aby si došel do blízké nemocnice, už si ho tam nechali, třeba tam umřel a teď to auto mohli hledat dědici).
Ještě si o mně myslíš, že jsem aktivní blbec?

Poslední zpráva:
V naší ulici se objevily přenosné značky "Zákaz zastavení" že se mělo k určitému datu dít čištění ulice. Byl jsem zvědavý, co se s tím autem bude dít. A ten den se auto přesunulo za roh. Tak se asi k němu přece jen někdo hlásí.