Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Revize bez oprávnění

Dobrý den,

mám takový specifický dotaz. Předchozí zaměstnavatel prováděl / provádí revize bez kvalifikace, revizi provádí po limitu (více než 200 dní), kdy má mít přístroj novou revizi..

Kam mohu podat stížnost / podmět pro kontrolu?
popř. zabývá se tím přímo ČOI?

Děkuji předem za odpověď...

Je pravda, ze su vzdy dve strany a udany asi udanie vidi inak. Na druhej strane - ak ti vadi, ze ta ludia udavaju, tak asi zijes zle.

Osobne nevidim problem anonymne hlasit "podnikatelske cinnosti", ktore mozu niekomu (ihned alebo v buducnosti) fyzicky ublizit, pripadne poskodzuju zivotne prostredie...

anonymne hlasit "podnikatelske cinnosti"

Jo jo, hlavně anonymně hlásit, to je ta opravdová občanská společnost a hlavně je to takové, jak bych to řekl, seriózní, ten anonymní bonzík...:-) Myslím, že už tady tak cca 40 let taková byla a jak to krásně fungovalo :-D

Taky si myslím, že dotyčný by na to měl nejdříve upozornit dotyčnou odpovědnou osobu a až pak to případně řešit dál... Ovšem mám takový pocit, že nějaká "bezpečnost" a "bohulibé úmysly" jsou zde až za pomstou ;-)

Njn, holt že bonz je nejlepší za tepla je v těch lidech zatím pořád...

Jo jo, hlavně anonymně hlásit

Na takomto principe, u nas (SK), dlhe roky funguje napriklad Envirospion (asi vymysel KSS). Predstava, ze pridem za clovekom, ktory vytvoril ciernu skladku alebo inak poskodzuje zivotne prostredie (za ucelom zarobit/usetrit tisice eur) a vysvetlim mu, ze toto sa nerobi, je naozaj slnečná. A priklad JR_Ewinga je este lepsi.

Tak ad1 ani jeden nevíme jak to v té firmě chodí, jak velká je to firma, kdo za ty revize (ani pořádně nevíme o jaké se jedná) nese zodpovědnost, například se může stát, že o tom šlendriánu majitel ani pořádně neví (jen příklad), případně se "pouze" dostatečně nezajímá, dotyčný zaměstnanec se chce pouze pomstít a nadělat co nejvíce škody, ale třeba by stačilo mu to jen náležitě sdělit a problém by byl vyřešen. Prostě neznáme podrobnosti, ale ty už máš jasno, že:

Osobne nevidim problem anonymne hlasit "podnikatelske cinnosti", ktore mozu niekomu (ihned alebo v buducnosti) fyzicky ublizit, pripadne poskodzuju zivotne prostredie...

a na to jsem reagoval, že bonzáčci a práskači se nezapřou, bez ohledu na podstatu problému a jeho případnou možnost vyřešení i jinak...

ad2, když už něco nahlásit a splnit si občanskou, tak opravdu nevidím důvod proč anonymně... Já když už s něčím někam šel, například že jsem byl svědkem toho, když borec nabořil na parkovišti auto a zbaběle ujel, tak jsem se nepotřeboval schovávat za anonymitu a když jsem byl předvolán ke svědectví, měl jsem možnost být i u jeho výpovědi a využil jsem ji. Zkrátka buď jsem čestný, hrdý a dobrý občan, nebo anonymní bonzáček, v tom vidím docela podstatný rozdíl...

Abych jen nemlátil prázdnou slámu, tak jak již bylo řečeno odpovědný za kontrolu je inspektorát bezpečnosti práce, případně příslušný živnostenský úřad. Bude-li dotyčný chtít pouze škodit, stejně to udělá...