Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ve škole mi ubližují - jak se bránit?

Chtěl chych se zeptat, jestli se můžu bránit proti tomuhle:
Byla hodina ve škole, někdo ze spolužáku hodil kapesník ke koši, ale jak to tak býva všiml jsi toho učitel, zeptal se" Kdo to hodil?" samozřejmě se nikdo nepřiznal tak řekl učitel zvednito "(Jméno)" Já odpověďel "proč" Učitel na to: "Zvedni tu svojí velkou tlustou prdel ze židle a běž to zvednou!" Mě tento výrok učitele urazil, dále mě urážel že jsem ten nejhorší žák který na škole vůbec mohl být(za děvět let ve škole mám 5poznámek typu: "hrál o prestavce na klavír nebo háže výčkama..-.-"
Dále spochybňovala moje znalosti v daném předmětu i když sem vše věděl když se jí dal najevo, že to vím odpovědělami na to "Já se tě na nic neptám"+ že jsem nevyhovaný (To naráží na moje rodiče)... Vše se stalo v jednu hodinu.

Jak se mám proti tomuhle bránit?:(

Změna předmětu, původně: Keyjay (karel)

Opravdu máš poznámku háže výčkama..?
Tak to si běž hned stěžovat do ředitelny,že učitelé vůbec neumí česky.:-)

všiml jsi toho učitel, zeptal se..
tak řekl učitel..
Dále spochybňovala moje znalosti..
odpovědělami...
Vše se stalo v jednu hodinu.

Nechápu-stalo se to ve 13,00 hodin nebo tam byl učitel a učitelka zároveň?

učitel u psychiatra:" Když jsem byl mladý, chodil jsem pást dobytek...Teď ho musím učit."

Nic moc rada nebude ale živě si dokážu představit, jak dokážete být urážliví vy školáci, jste hákliví na tuto a podobnou "agresi", kterou považujete za samozřejmost, vůči pedagogům a školníkům, ale oni jsou taky lidi a občas to v nich bouchne.

Poradím ti jedno slovo: Diktafon.

• No, bez toho aniz by o tom ta urcita osoba vedela ze je nahravana, mam mensi pochyb o tom, ze informace (nahravka) byla ziskana pravni cestou, tudis nepouzitelna.
(Mozna tak pro rodice a do reditelny =) ) bez pravniho postihu

Ale já jsem nikde nepsal o použitelnosti nahrávky u soudu. Ono by bohatě stačilo, aby daná nahrávka ocitla volně přístupná na internetu a daný učitel to má ve škole spočítané, vyhazov v podstatě jistý ( za předpokladu, že tazatel nekecá a opravdu učitel řekl/říká výše popsaná slova).
Učitel si toho bude dobře vědom, takže pouhé následné sdělení učiteli žákem, že stačí ještě nějaká buzerace z jeho strany a nahrávka se ocitne na internetu, učiteli zatne tipec.

volně přístupná na internetu a daný učitel to má ve škole spočítané

• Opet, bez jeho obznameni ze tato nahravka je volne dostupna, nedej boze i s jeho "jménem", pravnicky, nepo podle zakona, ON muze podat trestni oznameni a soudni rozpor by VYHRAL!!
• Prvi krok je, ze kluk to ma rict rodicum, rodice nahlasit v reditelne urcité skoly, kde "muze" dojit ke skolni komisi k vyslechu zaku, je-li pristup ucitele opravdu neprimeritelny, nebo sikanovaci a mozneho moralniho trestu ucitelovy.

Muselo by se prokázat, že danou nahrávku pořídil daný student a následně ji on umístil na internet. Toto prokázat (pokud se student sám nepřizná) je v podstatě nemožné. To vše za předpokladu, že mu už bylo 15 let, v opačném případě se jim může doslova vysmát.
Kdyby nic jiného, tak s nahrávkou v ruce může bez problémů přesvědčit rodiče/ředitele, že si nic nevymýšlí. Nic mu nebrání v tom popřít její autorství. Může říci, že mu ji někdo dal o přestávce do tašky, aby mu zřejmě pomohl...

Tak to by me docela zajimal nazor pravnika, protoze si vubec nemyslim, ze by nahravka nemohla byt pouzitelna. Ucitel na hodine vystupuje verejne a pokud to skola nema zakazane, muze si jeho vyklad zak klidne nahravat, pokud si pritom nahraje i neco takoveho o cem se tu pise, nevidim duvod, proc by to nebylo pravne pouzitelne.

---

Jinak nazor k situaci nemam, na spratky je nejlepsi rakoska, tu ma ucitel pouzivat zakazano, tudiz se mu nedivm, kdyz mu rupnou nervy alespon slovne, na druhou stranu kvalita ceskych pedagogu neni na vyssi urovni nez tech jejich zaku, opravdu neni dnesnim detem co zavidet.

Kvalita pedagogu je nizka i proto, ze tu praci nikdo "kvalifikovany" delat nechce, to kvalifikovany je v uvozovkach zamerne, nebot se docililo stavu, ze ucitel musi byt podle zakona tak prekvalifikovany, ze to vetsinu serioznich uchazecu diskvalifikuje a zbyde jen malo moznych uchazecu, z nichz jeste mene normalnich tu praci delat chce. Vysledek byrokratickeho procesu je ten ktery jsi popsal ve svem komentari.

nahravka nemohla byt pouzitelna. Ucitel na hodine vystupuje verejne a pokud to skola nema zakazane

Učitel není veřejný činitel, na tohle pozor. Můžeš si nahrávat šimpanze v uniformě (MP), policisty a podobně, ale tady se jedná o výkon státní moci. Učitel ne.
Když by si učitele nahrál, tak dobrý právník utancuje jeho rodiče o pěkné odškodné.
Myslím si, že tazatel kecá; dneska jsou učitelé připosraní, aby si náhodou rodiče nestěžovali.

Rikam, nejsme pravnici, asi to nerozlousknem, ale ja o zadnem verejnem ciniteli nemluvim, rikam, ze nekdo v tomto pripade ucitel vystupuje verejne, nemyslim si, ze by nemohl byt nahravan. Druha vec je samozrejme nejake verejne sireni, to logicky udela nahravajici anonyme, ale pokud si neco nahraje pro sebe a zaroven tam zaznamena neco co by mohlo byt treba i trestnym cinem, nemyslim, ze to posleze nelze pouzit.

Ucitel nevystupuje verejne, nie je verejnym cinitelom, a preto nemusi strpiet nahravanie pocas vycuovania. Co si myslis preco je na skolach tak malo kamier? Na chodbach sem tam su, ale v triedach nie. Pritom som bol na par skolach, kde to riaditelia chceli zaviest (skor na ochranu ucitelov ako ziakov) museli od toho ustupit na zaklade paradoxne jednotneho protestu rodicov a ucitelov. Navyse ak by si si dal pracu par takychto sporov uz prebehlo a vzdy v prospech nahravaneho (na sude).
Je to paradoxne, ale ak natocis vraha pri vrazde, pripadneho ho nahras na mobile ako sa ti priznava a jeho pravnik to napadne na sude je vysoko pravdepodobne, ze to sud ako dokaz zamietne, pretoze dokaz nebol urobeny v sulade so zakonom.
Obcas si staci nieco pozriet v TV, naposledy ma zaujal pripad cloveka, co natocil kamerou na dome ako mu rozbijaju okna, policia pachatelov identifikovala, ale nasledne do toho vstupil Urad na ohcranu osobnych udajov, mladenci boli cisti lebo policia nezobrala kamerovy zaznam ako dokaz a chlapik celki obvineniu zo strany Uradu na ochranu osobnych udajov.
Musel zasiahnut az vas najvyssi sud, kde to nastastie vyhral, takze on sudeny nebude, ale obcas mam pocit, ze zijeme v Bananistane.

Bran sa tak, ze sa spytaj sam seba, ci je tvoje myslenie ok. Ja ako dospely clovek na tvojom mieste by som sa zdvihol a ten kapssnik do kosa hodil. Alebo mas pocit, zeby to mal spravit sam ucitel?
Ze si nevychovany si myslim aj ja, to ze si dieta neznamena, ze mas mat pokrivene videnie sveta uz od malicka.

"Tatí. Učitel mne zesměšnuje před spolužáky, dává mi nesmyslné otázky a chce mne nechat propadnout."
Tatínek vzal syna a šli do školy za učitelem.
"Já že vašeho syna zesměšnuji a dávám mu nesmyslné otázky? Tak vám něco předvedu."
Obrátil se na synka: "Tak kolik je tři krát čtyři?"
"Vidíš tatí. Už zase začíná."