Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončenie Dohody o pracovnej činnosti bez vypovednej lehoty

Dobry den pracujem u zamestnavatela na dohodu 3 tyzdne a chcem tuto dohodu ukoncit aj napriek tomu ze zamestnavatel nesuhlasi. Chcem ju ukončit ihned, jednostranne a bez vypovednej lehoty. V dohode nie je napisane ani uvedene akym sposobom sa dohoda ukonci je tam len uvedene ze sa moze skoncit pisomnou dohodou ucastnikov k dohodnutemu dnu alebo jednostranne vypovedou zamestnavatela alebo zamestnanca bez uvedenia dovodu s vypovednou dobou. Vypovedna doba je urcena v dlzke 15 dni. Ja potrebujem ihned nastupit do ineho zamestnania, co sa stane ak tuto 15 dnovu lehotu nedodrzim a do prace uz nepridem? Mimochodom podpisoval som aj protokol o odovzdani a prevzati sluzobneho PC, ale sluzobny PC mam stale v praci na stole, je potrebne aj tam nejako pisomne zrusit tento protokol? Akym postupom zrusim tu spominanu dohodu, staci pisomne odoslat postou ukoncenie? nemozu si uplatnit nejake sankcie ci nieco podobne ak sa nedodrzi vypovedna lehota?

co sa stane ak tuto 15 dnovu lehotu nedodrzim a do prace uz nepridem

Zaměstnavatel to bude brát jako neomluvenou absenci. Výpovědní lhůta platí pro obě strany a je třeba ji dodržet. Skončí tak, že vás vyrazí pro neomluvenou absenci sami.

nemozu si uplatnit nejake sankcie ci nieco podobne ak sa nedodrzi vypovedna lehota

Mohou soudně vymáhat škodu, která vznikne když neodpracujete co máte. Minimálně po dobu výpovědní lhůty, kdy byste správně ještě měl pracovat.

Chcem ju ukončit ihned, jednostranne

Co chcete vy, je irelevantní. Dohoda je dohoda od toho, aby se dodržovala a je závazná jak pro zaměstnance, tak i pro zaměstnavatele.

Nesouhlasí-li zaměstnavatel s návrhem dohody, což
není jeho povinnost, musíte dodržet výpovědní dobu.
Nedodržíte-li výpovědní dobu, může
po Vás zaměstnavatel vymáhat případnou škodu.

Byla chyba podepsat převzetí PC, který nemáte pod svou
výhradní kontrolou (nemůžete jej po skončení pracovní
doby někam zamknout). PC předejte písemným protokolem
(nechte si potvrdit, že jste jej předal v pořádku.)