Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uplynutí reklamační doby opravy do 60 dnů

Zdravím. Mám problém ohledně opravy mého mob. telefonu. Telefon jsem dal do servisu a oprava přesáhla 60 dní, což je maximální lhůta pro opravu dle reklamačního listu. Telefon měl být původně opraven po domluvě do 2 dnů, ale oprava se stále oddaluje. Při poslední návštěvě jsem požadoval vrácení telefonu, ale bylo mi řečeno, že oprava stále probíhá. Co mohu teď uplatnit, pokud je po reklamační době. Bohužel dle neustálých rozhovorů se servisem to vypadá tak, že telefon se někde ztratil a stále se oddaluje vydání telefonu. Co mohu oplatit v případě, že servis mi telefon nechce vydat?

děkuji

Prosím ještě o radu. Ptal jsem se v okolí, jestli mají ostatní nějaké zkušenosti a bylo mi řečeno, že mám nárok na náhradu ve výši nového telefonu. Mě osobně nejvíce vadí, že přijdu o data, která v telefonu jsou.

náhradu ve výši nového telefonu

No, nevím. Spíš bych řekl že ne. Jestli je telefon tři roky starý (soudím dle toho, že je po záruce), tak není nový. Náhrada by měla být nižší, odpovídající přiměřenému opotřebení danému stářím telefonu.

že přijdu o data, která v telefonu jsou.

Na toto upozorňují všechny servisy a je nutno s tím počítat. Se nedá nic dělat.

Přijde mi to, že pro ten servis je to velmi malý postih. Navíc nikde není psáno, kolik by mi měli uhradit peněz a to nepočítám, že přijdu o svá data. Co když mi nabídnou malé odškodné? Jak se mám proti tomu pak bránit? Telefon byl skoro jako nový, bez známek používání, což asi nemohu nijak dokázat.

Navíc nikde není psáno, kolik by mi měli uhradit peněz

Za rozumné bych bral takovou cenu, za kolik se obdobný telefon prodává použitý...

Co když mi nabídnou malé odškodné? Jak se mám proti tomu pak bránit?

Občanskoprávní žalobou u soudu... Bohužel.
K těm datům - to, že servis neručí za data uložená v zařízení, bývá uvedeno v jejich podmínkách. Je to obvyklé. Spíš je s podivem, že dáte do servisu mobil plný dat. Mně by tedy vadilo, kdyby mi někdo naprosto cizí strkal rypák do fotek, poznámek a podobně.