Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křižovatka a účelová komunikace

Dobrý den,

je křižovatka, která má jeden směr na účelovou komunikaci, kde ani není pořádně asfalt, ani není trojúhelník nebo stopka, brána jako křižovatka typu T?
(když to přeženu, tak západ, východ a jih jsou normální komunikace se značkama a sever je jakási štěrková slepá ulice)

Děkuji za odpověď

jestli to dobře chápu jde o vyjetí z té účelové komunikace a komunikaci veřejnou?

Jestli ano tak při vjíždění tohodle typu platí jako kdyby jsi byl na normální křižovatce.tj. pravidlo přednosti zprava, jak pro tebe tak pro ostatní.

Neznám situaci ale určitě tam na té veřejné komunikaci někde v dáli stojí dopr. značka "křižovatka" a podle toho se musíš ty a ostatní řídit, jestli ne a je to polní cesta, která ústí na silnici, dáváš přednost všem.

Nám na školení řidičů referentů povídal školitel, že když není před vjezdem z účelové komunikace dopravní značka, tak by si řidič mohl mylně domnívat, že platí přednost zprava a že on má přednost před vozidly jedoucími zleva. Tak proto se nově používají tyhle patníky.

[http://www.dopravni-znaceni.eu/dopravni-znacky/vel ke/Z11d.jpg]

tady je to krášně popsané:
cs.wikipedia.org

hlavně tato část:

Vyústění účelové komunikace na jinou komunikaci s z hlediska zákona č. 361/2000 Sb. nepovažuje za křižovatku. Při vjíždění z účelové komunikace na jinou pozemní komunikaci musí řidič dát přednost vozidlům jedoucím po této jiné pozemní komunikaci a některým dalším účastníkům provozu.