Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Status studenta

Dobrý den,

rád bych se zeptal na nejasnou situaci ohledně statusu studenta.

Čtyři roky jsem studoval elektrotechnickou školu zaměřenou na počítače, kterou jsem úspešně ukončil maturitní zkouškou. V tý době jsem měl přihlášky na VŠ, ale nevyšlo to, tak jsem se rozhodl, že ten rok počkám na stejné škole, na jaké jsem studoval a za ten rok si udělám učňák. Každopádně mi toto studium nevyhovovalo - zvláště učitelé, jeden z nich neuměl ani pořádně matiku a to jí učil.... Teď ke konci se soustředím více na brigády a je jasný, že k závěrečkám se nedostanu. Přihlášku na VŠ mám poslanou a na jednu z nich jsem dokonce již přijatej díky maturitní zkoušce z matematiky.

Jak je to tedy se statusem studenta? Mám očekávat, že propadne a celý prázdniny budu muset platit, nebo že mi kvůli přijetí na VŠ zůstane.

Děkuji za vysvětlení :-)

Jestli si studoval, přerušil jsi to a chceš se jít "jen" učit záleží na tom jestli dostal rozhodnutí o ukončení nebo přerušení studia, to by jsi se měl správně hlásit na pracáku, pak nic neplatíš do 26 let.poslaná přihláška nehraje roli, potřebuješ zas rozhodnutí o přijetí na studia.Ty brigády by jsi měl mít stejně hlášené na pracáku.

Prostě po tu dobu přerušení jsi měl jít na pracák jinak si to doplatit budeš muset.

Na střední škole i na učilišti jste žákem, studentem budete až na VŠ.

Nejsem si jista, jestli formulaci správně rozumím:
Ukončil jste studium na SŠ maturitou, nedostal jste se na VŠ a na téže SŠ
jste navázal zkráceným učebním oborem (vycházím z výučního listu za jeden rok).

Je-li tomu tak, jde stále o souvislou přípravu na budoucí povolání.
Tzn., že za Vás zdravotní pojištění stále hradí stát, a to i po dobu prázdnin
(za předpokladu, že jeden nebo oba měsíce nejste po celý měsíc zaměstnán).

Podle mne za Vás stát bude zdravotní pojištění hradit i během letošních prázdnin.
Pro jistotu si to ale ještě ověřte ve škole (v případě vyloučení by byla situace jiná)
i u své zdravotní pojišťovny.

Pokud byste chtěl pracovat i během prázdnin, doporučuji dohodu(y) uzavřít
na dobu od 2. července do 30. srpna, pak nebudete muset pojištění hradit sám.