Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Status studenta

Dobrý den,

rád bych se zeptal na nejasnou situaci ohledně statusu studenta.

Čtyři roky jsem studoval elektrotechnickou školu zaměřenou na počítače, kterou jsem úspešně ukončil maturitní zkouškou. V tý době jsem měl přihlášky na VŠ, ale nevyšlo to, tak jsem se rozhodl, že ten rok počkám na stejné škole, na jaké jsem studoval a za ten rok si udělám učňák. Každopádně mi toto studium nevyhovovalo - zvláště učitelé, jeden z nich neuměl ani pořádně matiku a to jí učil.... Teď ke konci se soustředím více na brigády a je jasný, že k závěrečkám se nedostanu. Přihlášku na VŠ mám poslanou a na jednu z nich jsem dokonce již přijatej díky maturitní zkoušce z matematiky.

Jak je to tedy se statusem studenta? Mám očekávat, že propadne a celý prázdniny budu muset platit, nebo že mi kvůli přijetí na VŠ zůstane.

Děkuji za vysvětlení :-)

Na střední škole i na učilišti jste žákem, studentem budete až na VŠ.

Nejsem si jista, jestli formulaci správně rozumím:
Ukončil jste studium na SŠ maturitou, nedostal jste se na VŠ a na téže SŠ
jste navázal zkráceným učebním oborem (vycházím z výučního listu za jeden rok).

Je-li tomu tak, jde stále o souvislou přípravu na budoucí povolání.
Tzn., že za Vás zdravotní pojištění stále hradí stát, a to i po dobu prázdnin
(za předpokladu, že jeden nebo oba měsíce nejste po celý měsíc zaměstnán).

Podle mne za Vás stát bude zdravotní pojištění hradit i během letošních prázdnin.
Pro jistotu si to ale ještě ověřte ve škole (v případě vyloučení by byla situace jiná)
i u své zdravotní pojišťovny.

Pokud byste chtěl pracovat i během prázdnin, doporučuji dohodu(y) uzavřít
na dobu od 2. července do 30. srpna, pak nebudete muset pojištění hradit sám.