Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prevod zamestnancu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár informací ohledně výpovědi. Ve firmě kde pracuji jsem na pozici vedoucí směny. Firma kde pracuji končí a bude ji přebírat další firma. Převod se má uskutečnit k 1.7.2015, otázkou je co se stane když firmě která nás přebírá nepodepíšu smlouvu. Protože mám smlouvu s nynějším zaměstnavatelem na dobu neurčitou, a ne s novým zaměstnavatelem zatím. Popravdě potřeboval bych odejít s odstupným a po 11ti letech si hledat nové zaměstnání.V příloze zasílám informace o převodu. Děkuji
[llfuRY94jr.jpg]

Při přechodu práv a povinností se mění jenom majitel firmy,
vše ostatní zůstává zachováno včetně pracovních smluv.

Nový majitel sice může zaměstnancům navrhnout nové pracovní smlouvy,
ale zaměstnanci nejsou povinni na tento návrh přistoupit.

Ani bych to nedoporučovala, protože nové smlouvy mohou být nevýhodnější než
smlouvy stávající (např. změna na dobu určitou, nová "zkušební doba" apod.)

Pokud s přechodem nesouhlasíte, můžete dát výpověď. Dáte-li výpověď (nebo
rozvážete-li pracovní poměr dohodou) v následujících dvou měsících kvůli
podstatnému zhoršení podmínek v souvislosti s přechodem práv a povinností,
budete mít nárok na odstupné.

Doporučuji prostudovat § 399 a zákoníku práce
a konzultaci s právníkem – specialistou na pracovní právo.

Další možnost je pokusit se o dohodu se stávajícím majitelem ještě v průběhu června.
V písemné dohodě by musel být uveden důvod zakládající nárok na odstupné.

Bod d) hovoří jasně.Gratuluji, pani vedoucí směny. když nás přebírala jiná firma spousty lidí najednou z parťáků byli leadeři, teamleadeři, groupleadeři nějaký ten vizor(i super) se tam našel a vedoucí byli najednou manageři výroby a bůh ví čeho ještě.

...a teď si vyberte co by jste měla být podle now how vy :)